На Великобурлуччині юридична приймальня Фонду обслугувала понад 120 людей

15.11.2016
На Великобурлуччині юридична приймальня Фонду обслугувала понад 120 людей

Вже шостий місяць у Великому Бурлуці працює громадська юридична приймальня Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Тут надаються безкоштовні консультації усім, хто потребує правової допомоги. Станом на жовтень цією можливістю скористалося більше 120 жителів Великобурлуцького району.

Найчастіше, розповідає юрист Фонду Микола Апухтін, люди звертаються до громадської приймальні, щоб оформити спадщину, врегулювати земельні відносини, дізнатися про пільги, домогтися перерахування пенсії або поновлення її виплати. За словами спеціаліста, у більшості випадків вдається вирішити питання на користь заявника.

Один з останніх прикладів – історія вимушеної переселенки з Донеччини, яка нині мешкає у родичів в селі Підсереднє Великобурлуцького району. Саме в цьому селі жінка народилася, але понад 40 років тому, узявши шлюб, переїхала до Донецької області. Коли почалася війна, їй припинили виплачувати пенсію – не померти з голоду допомогло власне господарство і гуманітарка. Кілька місяців тому жінка вирішила повернутися до батьківського дому та спробувати поновити виплати. За допомогою у цьому питанні вона звернулася до юридичної приймальні Фонду.

«Я не знала, що робити, з чого починати. Юрист підказав мені, куди треба звернутися, які документи з собою взяти, тож я пішла спочатку до управління праці та соцзахисту населення, а потім до представництва Пенсійного фонду. Мені вже дзвонили, казали, що начебто пенсію нараховано, у цьому місяці мають виплатити. Дякую юристу за допомогу – без його порад я, напевно, і досі б носилася з документами», - каже пенсіонерка.

Саме низька правова грамотність іноді створює проблеми, які за інших обставин взагалі б не виникли, зазначає Микола Апухтін. Нещодавно до нього звернулася 28-річна жителька села Вільхуватка, яка не могла отримати судове рішення про стягнення аліментів на дитину. Виявилося, що причина – у некомпетентних діях працівників поштового відділення. Вони два місяці тримали у себе лист, який треба було повернути до суду, щоб рішення про стягнення аліментів вступило в силу. Достатньо було одного телефонного дзвінка від юриста – і питання вирішилося.

«Я дуже вдячна Миколі Івановичу Апухтіну за допомогу! Мені два місяці морочили голову, а він подзвонив, провів з поштарями бесіду, і вже наступного дня лист відправили до суду. Тепер рішення нарешті вступить в силу і я зможу його забрати», - зауважує жінка.                    

Громадська юридична приймальня Фонду знаходиться у Великому Бурлуці за адресою: вул. Центральна, 22. Режим роботи – з 8.30 до 16.30 кожного буднього дня. За запрошенням сільських голів Микола Апухтін проводить і виїзні прийоми населення у селах Великобурлуцького району. Зв’язатися з юристом можна за телефоном 095 693 59 36.