На Харківщині відбулася прем’єра фільму «Аліса в Країні війни»

16.12.2016
На Харківщині відбулася прем’єра фільму «Аліса в Країні війни»

Українсько-польську стрічку «Аліса в Країні війни», яка є хедлайнером Міжнародного мандрівного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA, вперше показали у Харківській області. Прем’єра відбулася у місті Первомайський – фільм переглянули старшокласники місцевих шкіл.

У Будинку культури «Хімік» не пам’ятають, коли тут востаннє показували велике кіно. А документалістика, тим більше фестивальна, у Первомайському взагалі ніколи не демонструвалася. Кінодебют став можливий завдяки Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області, який організував виїзний показ фільму.

«Дуже-дуже давно не показувалося у нас кіно. Я рада, що доброчинці до нас приїхали, щоб показати цей фільм. Це дуже потрібно для виховання нашої молоді, формування її громадянської позиції», - зазначає директор БК «Хімік» Ірина Петрова.

«Аліса у Країні війни» – це кіно про дівчину-режисера, яка після Революції Гідності вирушила на Донбас із камерою в руках, щоб зафільмувати, як твориться новітня історія України. Аліса побувала у полоні, об’їздила найгарячіші точки, в тому числі сумнозвісний Донецький аеропорт, та пожертвувала особистим щастям заради рідної країни. У листопаді цей фільм демонструвався у Харкові, а тепер його змогли переглянути і жителі області.

«До цього ми показували у селах та районних центрах короткометражні стрічки з фестивальної програми Docudays UA, «Алісу…» демонструвати не наважувалися. Все ж таки фільм триває більше години, у ньому багато болю, сліз. В той же час це одна з найбільш обговорюваних стрічок цьогорічного фестивалю, тож у Первомайському ми ризикнули та обрали для показу саме «Алісу…», - розповідає голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Мова документального кіно виявилася зрозумілою не всім – частина юних глядачів покинула залу, не дочекавшись фінальних титрів. Але ті, хто додивився фільм до кінця, отримали надзвичайні враження від перегляду. Кінопоказ було завершено під щирі аплодисменти.

«Я знаю про ситуацію у нашій країні з новин, але цей фільм змусив мене абсолютно по-іншому подивитися на події на Донбасі. Тому що у новинах лише малу частину показують. Те, що ця дівчина пережила – вона дуже смілива. Вочевидь, вона дуже любить свою батьківщину, якщо лишилася за неї воювати – це дуже надихає», - каже дев’ятикласниця Діана Єфименко.

«Фільм дуже вразив мене – хоробрі, сильні люди, патріоти воюють, захищають вітчизну. Ця тема мені дуже близька, бо мої старші брати воювали, один воює і досі. Мабуть, і я поїду на фронт. Серйозно про це замислююсь. Страшно, звісно, але ж треба захищати батьківщину, я до цього готовий», - зізнається Олег Блохін, учень 10 класу.

На дорослих глядачів фільм справив не менше враження. Документальні кадри з Донбасу, подекуди неквапливі, подекуди занадто реалістичні, – зворушили, розчулили, збентежили.

«Фільм дуже важкий, це фільм-правда. У молодих людей після нього, я гадаю, лишилося чимало питань: чому? Навіщо? Коли? Як? У стрічці показали, що насправді коїться на Донбасі – так, як воно є, без жодних прикрас. І дуже хочеться, щоб все це якнайшвидше скінчилося», - каже Олександр Троцько, завідуючий організаційно-методичним кабінетом БК «Хімік».              

Останній у цьому році кінопоказ в рамках Мандрівного фестивалю Docudays UA відбудеться 21 грудня у Валківському районі.

 

Фото