На Ізюмщині відбувся навчальний семінар від Фонду

12.10.2016
На Ізюмщині відбувся навчальний семінар від Фонду

 

Експерти Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області продовжують свою консультаційно-просвітницьку роботу серед представників органів місцевого самоврядування. Черговий навчальний семінар, темами якого стали децентралізація та земельні відносини, відбувся в Ізюмському районі. 

На зустріч з експертами завітало кілька десятків людей – переважно землевпорядники, депутати, голови та секретарі сільських, селищних рад. В Ізюмському районі семінар було організовано вперше, тож захід розпочався зі знайомства. Експерт Фонду соціального розвитку Олег Конотопцев розповів про основні напрямки діяльності Фонду та окремо зупинився на проекті «Школа місцевого самоврядування». Саме цей проект передбачає проведення просвітницької роботи серед чиновників та депутатів місцевих рад, а також надання їм консультацій і практичних порад.

Далі Олег Конотопцев перейшов до висвітлення першої теми семінару – реформи децентралізації  та пов’язаних з нею процесів. Експерт акцентував увагу на особливостях цієї реформи та детально описав механізм утворення об’єднаних територіальних громад. Також він розповів про нові антикорупційні процедури у місцевих радах.

Наступним виступав експерт Фонду з земельних питань Роман Леонов. Він познайомив присутніх з останніми законодавчими змінами у цій сфері та окреслив перспективи розвитку земельних відносин на найближчі півроку. Місцеві землевпорядники буквально закидали експерта питаннями – найбільше їх цікавило, як регулювати взаємовідносин між фермерами та пайщиками, оформлювати землю у спадщину.

«Такі семінари цінні тим, що ми систематизуємо інформацію, надаємо їй прикладний характер, - каже Роман Леонов. - Зміни у законодавстві відбуваються майже щодня – навіть юристам важко їх відстежувати, а що вже казати про простих людей, особливо у сільській місцевості. Тож ми допомагаємо представникам органів місцевого самоврядування знайти у цьому безмежному океані інформації той рятівний острів, який дозволить їм впевнено та компетентно виконувати свою роботу».

Голова Ізюмської районної ради Сергій Дуванський подякував експертам за змістовну зустріч і запропонував приїхати на Ізюмщину ще не один раз. Адже у місцевих чиновників та депутатів лишилося багато питань, які потребують висвітлення.