«Наукові візити до Харкова»: проект набирає обертів

01.04.2018
«Наукові візити до Харкова»: проект набирає обертів

Черговими учасниками просвітницької екскурсії, організованої Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області, стали учні Олексіївського НВК з Первомайщини. На цей раз для дітей підготували розширену програму: окрім Музею комп’ютерної техніки та «ЛандауЦентру» школярі побували в офісі харківського осередку Української Академії Лідерства.

Двадцять шість пар дитячих очей уважно вдивляються у сяючі музейні вітрини, в яких рясно виставлені різноманітні технічні пристрої, деталі та гаджети. Ось перший в світі масовий персональний комп’ютер Apple-2, ось паперова флешка, а ось комп’ютер, на якому робилися спецефекти для фільмів «Термінатор-2» і «Парк юрського періоду». Експозиція «Software&Computer Museum» дійсно вражає: у такому закладі учні Олексіївського НВК ще ніколи не були.    

«Наш музей відрізняється від усіх інших музеїв, тому що це перший у Харкові та й взагалі в Україні музей розвитку програмного забезпечення та комп’ютерних технологій, - зазначає співробітник «Software&Computer Museum» Олексій Рибалко. - Наша експозиція починається з примітивної рахівниці і закінчується останнім словом техніки у вигляді мобільних телефонів Apple – Айфонів –  та голосового помічника «Амазону» Алекси».    

«Мені сподобалася екскурсія музеєм і те, як розповідали про саму історію комп’ютерів. Зокрема, багато цікавих фактів про Стіва Джобса – того, що мало хто знає. Майже все, що тут є, я бачу вперше», - каже восьмикласник Андрій Велігур.

Науково-популярний «ЛандауЦентр» також став для школярів з Первомайщини справжнім відкриттям. Інтерактивні експонати, що демонструють різноманітні фізичні явища та закони, перевернули їхнє уявлення про фізику і науку взагалі. Завдяки цікавим пристроям, які можна випробовувати досхочу, діти наочно побачили те, про що їм розповідали на уроках вчителі.

«Дуже повчально! Тут діти можуть не думати, що фізика – це формули та всяка писанина, а можуть на власні очі побачити, що це реальні досліди – і все це можна спробувати, поторкати руками», - зазначає одинадцятикласниця Поліна Захар’єва.

«Я бачу по реакції дітей, що їм дуже подобаються всі експонати – вони надзвичайні! Я думаю, що дітям це дозволить полюбити фізику і рухатися вперед – розвивати себе, цікавитися новинками і самим щось вигадувати, - впевнена педагог-організатор Олексіївського НВК Ольга Маслова. - Ми дуже вдячні керівництву Фонду соціального розвитку за таку нагоду, за те, що вони в дітях пробуджують такий інтерес до знань, підтримують наш заклад і наших дітей».

Сповнені емоцій та вражень, школярі вирушили далі – до офісу харківського осередку Української Академії Лідерства. Тут їх гостинно зустріли студенти Академії, які розповіли дітям про свій молодіжний рух і проекти, що наразі реалізуються. Цікаве спілкування переросло у дружню бесіду і врешті-решт завершилося пропозицією учнів зустрітися ще – тепер вже в Олексіївці. Тож під час екскурсії до Харкова школярі здобули не лише нові знання, але і нових друзів!