Нове слово у сільській медицині

14.08.2015
Нове слово у сільській медицині

Минулої п’ятниці до села Плоске Великобурлуцького району завітала мобільна бригада лікарів Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, який вже кілька тижнів організовує виїзні медобстеження мешканців сіл регіону.

Жителі Плоского з самого ранку чекали на приїзд медиків з Харкова, збираючись біля сільського Будинку культури. Мале приміщення фельшерсько-акушерського пункту не давало змоги розміститися в ньому навіть групі лікарів, не кажучи вже про сучасне медичне обладнання, яке вони привезли з собою, – апарати ультразвукового обстеження, кардіології, визначення цукру у крові тощо.

По приїзду лікарів спочатку виникли деякі складнощі із-за відсутності у фельшерсько-акушерському пункті гінекологічного крісла. Але завдяки швидкому реагуванню спеціалістів Фонду вдалося оперативно вирішити цю проблему: домовилися з керівництвом районної лікарні про проведення обстеження жінок там. Всіх бажаючих разом із лікарем медбригади автотранспортом Благодійного фонду відвезли до Великого Бурлука. Після обстеження так само організовано жінки повернулися назад до Плоского для проходження інших спеціалістів.

В цей день на прийом лікарів були доставлені автобусом Фонду і жителів сусіднього села Яєчне, яких заздалегідь було повідомлено про приїзд виїзної медичної бригади. Загалом, обстеження пройшли близько сотні людей обох сіл. Більшість із них обійшли практично усіх спеціалістів – терапевта, невропатолога, травматолога, кардіолога, офтальмолога, а також ультразвукове обстеження та аналіз крові на вміст цукру. Деякі селяни приходили цілими сім’ями разом із дітьми.

Люди щиро дякували працівникам Фонду за надану можливість пройти медичне обстеження у селі, без клопоту і затрат часу і грошей, а лікарям - за уважне і чуйне ставлення до них та за корисні і важливі поради щодо здоров’я. Всі в один голос відзначали високий рівень кваліфікації медиків, захоплено відгукувалися про сучасне медобладнання, яке могли лише бачити у харківських медустановах. Їхати ж до Харкова для отримання консультації чи допомоги у медиків такого високого професійного рівня мають змогу далеко не всі. І дуже добре, що завдяки Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області такі важливі медичні послуги стають для селян доступними. Тож всі, хто відвідав прийом виїзної бригади фонду, не жаліли слів подяки для медиків та схвалювали ідею проведення таких обстежень.

Приїжджайте до нас ще!

Володимир Пилипович Каліберда:

«Зараз пройшов УЗД та зробив кардіограму, оскільки у тому році пережив інсульт та намагаюся стежити за своїм здоров’ям. Але, на жаль, не маю можливості обстежуватися регулярно. Цей приїзд медиків дав мені можливість пройти такі процедури, не виїжджаючи зі свого села. Звичайно, велике спасибі і лікарям, які приїхали до нас сьогодні, і Благодійному фонду, який організував цей приїзд. Наскільки це важливо для сільських жителів, словами виміряти неможливо, бо це ж стосується здоров’я».

Тетяна Василівна Саврань:

«Дуже гарна ініціатива Благодійного фонду. Щиро дякую за отриману можливість безкоштовного обстеження у різних спеціалістів. Лікарі хороші, ставилися уважно. А ви ж розумієте, як то важливо для пацієнта! Дуже сподіваюсь, що такі медичні огляди стануть у нас регулярними. Таке побажання разом з подякою за їх роботу хочу передати керівництву Благодійного фонду. І хотілося б, якщо є така можливість, щоб наступного разу були розширені технічні можливості для інших обстежень, наприклад, ультразвукового дослідження молочних залоз, що важливо для кожної жінки».

Тетяна Вікторівна Семчук:

«Навіть не віриться, що за такий короткий час пройшла більшість лікарів, зробила кардіограму. А де ще я зможу так швидко пройти медобстеження? Багатьом сільським пенсіонерам зазвичай недоступна ця послуга. Такий високий рівень медичного обслуговування доступний тільки у Харкові. Аби туди доїхати, лише на транспортні витрати потрібно понад 100 гривень, що не може дозволити собі більшість пенсіонерів. Тому для багатьох, і не тільки пенсіонерів, такі виїзні обстеження – єдиний шанс на кваліфіковану медичну консультацію, оскільки навіть у районних лікарнях стоїть старе обладнання. Велика подяка Благодійному фонду за турботу про нас, сільських мешканців».

Ніна Григор’євна Куліш:

«Побувала на прийомі, пройшла обстеження очей, підібрали мені окуляри, тепер хоч буду знати, які потрібні. Також зробила обстеження крові, дізналася, що цукор у нормі. Я гіпертонік і мені важко фізично дістатися Харкова, щоб пройти такі необхідні обстеження. Велика вдячність Фонду за надану можливість. Дуже сподіваємось, що одним разом це не минеться, і Фонд буде й надалі організовувати поїздки медичних бригад по селах. Приїжджайте хоча б два рази на рік, будемо раді вас бачити! Дякую!»

Олександр Максимович Півоваров:

«Пройшов офтальмолога, є деякі проблеми, тому направили до обласної лікарні.

Людям потрібні медичні обстеження, тому всі дуже вдячні за таку можливість. Але хочеться помріяти: якби до того обладнання додати ще пересувний рентген-кабінет і лабораторію для аналізів, то це б була взагалі революція на селі у сфері медицини! Бо сільські лікарні нині закриваються, і це був би вихід».

Василь Михайленко, "Сільська газета", №33, 14 серпня