У Харківській області з'являться нові робочі місця

01.08.2015
У Харківській області з'являться нові робочі місця

 

У місцевому клубі зібралося навряд чи усе доросле місцеве населення - люди готові працювати, готові почати свій дрібний бізнес, але не мають досить коштів і знань.

Голова Наглядової ради Валерій Дема детально розповів про програму, умови і етапи її реалізації.

«Є багато соціальних проблем, які держава зараз не може вирішити, - пояснив Валерій Дема ініціативу Фонду, - можливості країни не безмежні. Ось і народилася ідея разом з друзями і партнерами створити такий Фонд і спробувати узяти частину цих турбот на себе. Діяльність Фонду розрахована мінімум на п'ять років. Держава декларує, що за п'ять років візьме багато з цих соціальних проблем на себе. Ми ж хочемо допомогти і країні, і людям на данному етапі».

Фонд готовий надати заповзятливим селянам можливість почати свій бізнес, надати необхідну суму для «старту». Умова №1, говорить Дема, - створення офіційних робочих місць - з трудовою книжкою, з пенсійними виплатами і податками.

Вирішувати, кому і на який проект давати гроші, буде сільська громада - самі люди повинні визначити, хто гідний, хто впорається.

Звичайно ж, якщо не бізнес-план, але грамотний виклад ідеї і деякі розрахунки потрібні. Тому економісти, юристи, консультанти Фонду готові прямо на місці попрацювати з майбутніми бізнесменами і супроводжувати їх на етапі становлення.

«Усі ідеї за допомогою експертів ми розділимо на дві категорії, - говорить Дема, - працездатні і не дуже, на наш погляд. Проте остаточне рішення ухвалить все-таки громада: їй тут видніше, чого потребує село!»

Як розповів Валерій Іванович, позика буде надана на вісім років, причому без запоруки, без відсотків, без якого-небудь майнового поручительства - тільки слово громади. Перші три роки «новоспечені» бізнесмени повертати борг Фонду не будуть, щоб мати можливість «розкрутитися», «встати на ноги». Усі повернені гроші, запевняє Дема, Фонд вкладатиме далі в такі ж програми.

«Ми розуміємо, що частина коштів буде втрачена, але для людей це теж наука, досвід, так що втрачені гроші в нашому розумінні будуть втрачені не даремно», - говорить Голова Наглядової ради.

Селяни, що зібралися в клубі, тут же запропонували деякі актуальні проекти: голова Іванівської сільської ради Барвінківського району Валентина Рибальченко готова посприяти організації бізнесу з тваринництва, обробки земель, сушки фруктів і ягід.

Сільський голова Грушевацької сільської ради Олександр Маслов бачить перспективу в організації закупівлі молока в найближчих селах.

А місцева мешканка Катерина Зекун готова організувати міні-пекарню: хліб у село привозять усього тричі на тиждень.

Бажають створити ветеринарну аптеку, створити медичний консультаційний кабінет.

"Я бачу великий потенціал у ідеї, висуненої Благодійним фондом соціального розвитку, - сказав уродженець Іллічівки, а тепер голова правління Союзу споживчих суспільств «Кооперація Харківщини» Юрій Яковенко, -люди надихнулися, кожен пішов з якоюсь надією, так що спасибі Фонду. Все вийде".