Мобільні бригади лікарів здійснюють рейди по селах Харківщини

11.08.2015
Мобільні бригади лікарів здійснюють рейди по селах Харківщини

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області сконцентрувався на напрямах, яких найбільше потребують жителі віддалених населених пунктів регіону і в яких доки недопрацьовує держава.

«Я хвора на цукровий діабет, тиск високий. Їздимо у район, а якщо не в район, оце їдеш, а нічого нема - ні автобус не ходить, нічого», - скаржиться Зоя Геращенко, мешканка села Червона Хвиля Великобурлуцького району.

Так, в селах області почали працювати мобільні бригади лікарів, серед яких окуліст, хірург, гінеколог, мамолог, травматолог, кардіолог, невропатолог, дитячий ортопед та лікар УЗД. Усю необхідну апаратуру привозять з собою. Фахівці вже здійснили більше (10) десятка виїздів по районах Харківщини і оглянули близько (2000) двох тисяч пацієнтів.

«Порушений зв'язок, я маю на увазі медичні зв'язки, пацієнта з кваліфікованими фахівцями, і ми намагаємося це заповнити. Ми пішли від системи Семашка, по якій жили практично 85 років. СКЛ системі реформованого простору доки не прийшли, і наш Фонд намагається заповнити це упущення»,- говорить член наглядової ради Ігор Балута.

«Люди задоволені, що до них приїхали, а не їм їхати, і вже менше витрат на сімейний бюджет. Люди бачать, що вони комусь потрібні», - відзначає головлікар Центру першої медико-санітарної допомоги Великобурлуцького району Тетяна Доля.

Благодійний Фонд соціального розвитку Харківської області заснували небайдужі люди, готові працювати в тих напрямах, де недопрацьовує держава.

«Об'єднує представників влади, представників середнього, малого і великого бізнесу, керівників громадських організацій і координує свою роботу, говорить  «так» - проектам, які працюватимуть на соціальний розвиток нашого регіону, говорить і протягує руку допомоги усім, хто цього потребує», - заявив член наглядової ради Сергій Чернов.

«У нашій ситуації, коли країна перед низкою глобальних викликів - і економічних, і соціальних, тут якраз і треба співучасть сьогодні усіх небайдужих людей», - підкреслив він.

Також робота Благодійного фонду спрямована на створення нових робочих місць, збереження сільських шкіл і дитсадочків, навчання навичкам IT військовослужбовців і переселенців із зони АТО.