Фонд розпочав переговори із Департаментом охорони здоров'я ХОДА про соціальне партнерство

20.08.2015
Фонд розпочав переговори із  Департаментом охорони здоров'я ХОДА про соціальне партнерство

 

Упродовж місяця мобільні бригади харківських лікарів здійснили більше трьох десятків виїздів. Близько трьох тисяч жителів регіону отримали кваліфіковану консультацію і пройшли медичне обстеження на устаткуванні, закупленому Фондом.

За словами члена Наглядової ради БФ соціального розвитку Харківської області Ігора Балути, волонтерський «десант» покликаний заповнити вакуум у сфері медичного обслуговування, що утворився після відмови держави від так званої «системи Семашка», що діяла за радянських часів.

У бригадах лікарів є окуліст, хірург, гінеколог, лікар УЗД, травматолог, кардіолог, невропатолог, дитячий ортопед. У найближчому майбутньому Фонд планує створити окремий сектор з дитячими фахівцями, оскільки цей напрям роботи має великий попит серед населення.

Інновації в підходах до охорони здоров'я, проте, пришлися до душі не усім. Цього тижня жителі селища Вище Солоне Боровського району так і не змогли пройти безкоштовний медогляд бригади харківських лікарів. На шляху волонтерської ініціативи, яка має позитивний досвід в інших районах, став місцевий фельдшер і головний районний лікар, які вирішили «перестрахуватися». На щастя, інцидент носив одиничний характер, і вже наступного дня мобільна бригада медиків успішно провела прийом в Центрі первинної допомоги на базі центральної районної лікарні в Печенігах.

«Усі наші лікарі - кваліфіковані фахівці. Інцидент у Борівському районі я вважаю прикрим непорозумінням і сподіваюся, що головлікар просто ревно віднеслася до роботи бригади медиків, - говорить Ігор Балута. – Наші лікарі працюють не за гроші, а на волонтерських засадах .Я знаю їх ще з того часу, коли ми разом їздили в зону АТО і лікували переселенців. Ту ж роботу фахівці Фонду продовжують і в районах Харківської області».