Нові обличчя Фонду: Джон Шморгун, президент компанії AgroGeneration

03.03.2016
Нові обличчя Фонду: Джон Шморгун, президент компанії AgroGeneration

 

Восени 2015 року компанія AgroGeneration стала одним із партнерів Фонду соціального розвитку Харківської області.

Чому ваша компанія взялася підтримувати саме цей Фонд?

– Тому що робота Фонду – це ефективна соціальна підтримка селища. Тому що вони працюють у наших селах. Тому що вони допомагають створювати робочі місця. Крім того, проекти Фонду допомагають сільській медицині. Фонд все робить, щоб селяни мали причини залишатися на селі, а селяни – то наші працівники. 

– Але у вас є господарства і в Західній Україні. Там Фонд не працює.

– Поки що не працює. На сьогоднішній день мета Фонду – працювати не тільки у Харкові, а розширювати свою діяльність. Є господарства в Сумах, Житомирі, Тернополі, Львові. Тобто говорити, що Фонд буде обмежений географічно, не можна. Є потенціал, є можливості, є плани.

– Чи є у вас із Фондом спільні проекти?

– Ми разом із Фондом працюємо над розробкою кількох проектів: це проекти будівництва заводів з виробництва брикетів на заміну вугілля для опалення, а також проект з очищення води. У області є села, де немає чистої води, її возять з Харкова. Це абсурд! Воду економніше видобути та очистити на місці. Є проект, який надає допомогу з технікою. Наприклад, потрібен селянину трактор для обробки землі – купити дорого, але можна взяти в оренду. Є проект відкриття молочних пунктів, куди бабусі можуть здавати молоко. У таких пунктах молоко перевіряється, охолоджується, там його приймають по заводській ціні, а не по тій, яку встановлюють шахраї, що забирають у селян молоко по 2 гривні. Ці проекти ми вважаємо перспективними, над ними будемо працювати.