Об’єднати зусилля заради допомоги людям

16.10.2015
Об’єднати зусилля заради допомоги людям

 

Минулого тижня бригади лікарів Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області проводили виїзні прийоми жителів сіл у Борівському, Первомайському і Близнюківському районах.

У Боровій медичний огляд та консультації лікарі-волонтери проводили у центральній районній лікарні, де керівництвом лікарні було виділено кілька кабінетів для прийому пацієнтів. Медперсонал лікарні активно сприяв своїм колегам, адже всім зрозуміло, що вони разом роблять одну важливу справу – допомагають людям.

На приїзд лікарів з Харкова тут дуже чекали. Бажаючих пройти безкоштовний медичний огляд вистачало – прийшли молодь і люди похилого віку, жінки та чоловіки. Для багатьох це була перша в житті можливість проконсультуватися у висококласних спеціалістів. Звичайно, кваліфіковані лікарі є й у Борівській районній лікарні. Та, як кажуть самі пацієнти, якщо є якесь захворювання, то не зайвим буде отримати консультації у різних спеціалістів для встановлення більш точного діагнозу. І це свідчить про те, що коли у людей з’являється можливість отримати більш якісні медичні послуги, то вони уважніше ставляться до свого здоров’я. Це є важливим фактором.

Адже потрібно не тільки забезпечувати села кваліфікованими лікарями, а й піднімати рівень свідомості у сільського населення, щоб люди турбувалися про своє здоров’я, були відповідальними за себе та своїх близьких. Щоб не тільки чекали на реформи зверху, а самі ініціювали якісні зміни – більш активно вимагали від місцевих органів влади забезпечення належного рівня медичного обслуговування. Першим кроком у цьому напрямку могло б стати впровадження для сільських районів мобільної медицини зусиллями не тільки Благодійного фонду, а й держави. Тим паче, що позитивні результати такої практики є.

За робочий день виїзна бригада лікарів обстежила приблизно 150 пацієнтів. Майже всі пройшли ультразвукове дослідження, електрокардіограму. Чимало людей відвідали мамолога та офтальмолога. Всі пацієнти залишилися задоволеними та після обстежень охоче дякували лікарям за прийом.

- Виїзні медичні бригади лікарів нашого фонду вже відвідали 13 населених пунктів у Борівському районі, - розповіла Світлана Крикун, керівник регіонального відділення Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області у Борівському районі . – Для людей такі медогляди мають велике значення, оскільки з багатьох сіл потрапити навіть до центральної районної лікарні у Боровій – це вже проблема. Автобуси ходять лише тричі на тиждень, і проміжок часу з моменту приїзду до Борової до відправлення назад є дуже замалим, щоб люди встигли потрапити бодай хоч до одного лікаря на прийом. Тобто навіть для відвідин районної лікарні одного дня не вистачить. Що вже казати про поїздку до харківських лікарень! Тому люди прийняли цю благодійну акцію з великою вдячністю організаторам. Звертаються з проханням повторити приїзд медиків, включити до бригад гастроентеролога, отоларинголога, дерматолога, спеціалістів по дитячим захворюванням. Все це свідчить, що люди потребують всебічного якісного медичного обслуговування.

Пенсіонерка Лариса Петрова розповіла:

- Ми з місцевою громадою заздалегідь склали списки тих, хто збирався відвідати лікарів з Харкова, щоб не товктися у черзі по коридорам. Самоорганізувалися, віднеслися до акції відповідально. Більшість прийшли зі своїми рушниками та іншими засобами, щоб проходити ультразвукове дослідження чи кардіограму та створювати менше проблем лікарям. Оскільки розуміємо, яку велику кількість людей за раз їм доведеться прийняти. Ми їм дуже вдячні! І, звичайно, наша подяка засновникам Благодійного фонду, які організували приїзд медичної бригади.

Ці слова підтримали усі, хто перебував у лікарні, зокрема Ніна Торубара, Тетяна Кобилянська, Надія Кононенко, А Валентина Осадча додала: «Лікарі нашої районної лікарні теж роблять виїзди до сіл району. От якби вони об’єднали зусилля з харківськими висококласними спеціалістами, активно співпрацювали та узгоджували подібні заходи,

то для сільських жителів це було б дуже добре. Адже всі вони роблять одну справу – допомагають людям».

 

Василь Михайленко