Очищення водоймищ триває: до проекту долучилися нові райони

27.10.2016
Очищення водоймищ триває: до проекту долучилися нові райони

Громади ще 8 районів побажали взяти участь у проекті з очищення водоймищ та громадських пляжів, започаткованому цього літа Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області. Машина-амфібія, за допомогою якої доброчинці наводять лад у прибережних зонах, вже попрацювала на Балаклійщині.

Село Петрівське Балаклійського району розташоване вздовж Сіверського Дінця – найбільшої ріки східної України. Береги цієї мальовничої ріки є важливим місцем відпочинку для жителів Харківської області. Ось і петрівці, а також мешканці сусіднього Завгороднього влітку із задоволенням відвідують місцевий пляж, який у народі називають «заячим». Та цього літа відпочивати тут було не надто комфортно – пляж здичавів, а дно річки замулило.

«Раніше тут завжди був пісок, однак останні кілька років пляж ніхто не доглядав, розрісся очерет, бур’яни, намило багато мулу. Від пляжу залишилося всього метрів 10, а людей влітку сюди приїжджає чимало, місця всім не вистачає», - зазначає представник Фонду соціального розвитку у Балаклійському районі Юрій Ткач.

Дізнавшись про проект з очищення водоймищ, Петрівський сільський голова Володимир Фоменко від імені всієї громади звернувся до благодійників і попросив навести лад на «заячому» пляжі. У Фонді вирішили не чекати літа та виконати очисні роботи у жовтні, зробивши заділ на наступний сезон відпочинку. Адже осінні холоди не заважають машині-амфібії працювати.

IMG_8274

І дійсно – диво-техніка впоралася з завданням на «відмінно». За допомогою спеціального приладдя було зрізано очерет та бур’ян, прибрано мул на дні річки. Загалом вдалося розчистити приблизно 80 метрів пляжу. Та на цьому благоустрій не завершено – роботу буде продовжено навесні.

«У нас вже є домовленість з місцевим агропідприємством щодо того, щоб привезти сюди пісок. Розрівняємо його бульдозером – і буде повноцінний пляж», - каже представник Фонду у Балаклійському районі Юрій Ткач.

IMG_8261

Найближчими днями машину-амфібію буде відправлено до Лозівського району. Тут планується розчистити одразу два громадські пляжі. Також участь у проекті візьмуть Шевченківський, Первомайський, Вовчанський, Борівський, Валківський та Коломацький райони.