Оновленому стадіону – ідеальний газон

21.06.2017
Оновленому стадіону – ідеальний газон

 

Головний стадіон Валківського району, на якому проходить масштабна реконструкція, тепер має спеціалізований міні-трактор для догляду за футбольним полем. Техніку, яка необхідна для створення якісного трав’яного покриття, спортивній установі подарував Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Стадіон імені Анатолія Свистунова  – основна футбольна арена Валківщини. Тут тренуються вихованці місцевої ДЮСШ, районна та обласна команди з футболу, проходять численні матчі.  Наразі стадіон закрито на реконструкцію: задача номер один – створити на полі якісне покриття, яке залишатиметься пружним і густим протягом всього грального сезону.

«Поруч з основним полем ми зробили додаткове – для тренувань, посіяли канадське насіння, обладнали систему поливу. Але без спеціального трактора для догляду за полем обійтися неможливо – треба постійно косити траву, проводити аерацію, - пояснює голова Валківської райдержадміністрації Віктор Войтенко. - На жаль, у нас бюджету не вистачає на купівлю такої техніки. Ми переговорили з Валерієм Івановичем Демою, головою Наглядової ради Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, і він відгукнувся, допоміг вирішити нашу проблему. Дуже за це дякуємо!».

Сьогодні міні-трактор було урочисто передано керівництву Валківської районної ДЮСШ «Спорт для всіх», яка є утримувачем стадіону. Футбол – профільний вид спорту у цій школі, зараз тут займається близько 250 юних футболістів. А випускники Валківської ДЮСШ успішно грають у складі «Металісту 1925», «Арсеналу», «Геліоса» та інших відомих команд.

«Ми вже випробували трактор, враження просто чудові! До цього у нас була ручна косарка – то ми косили поле два дні, а з трактором ми впоралися буквально за годину. Тобто це вкрай необхідна річ. Ось як зараз без мобільного телефону не обійтися, так і доглядати поле без трактору не можна», - зазначає Віталій Мельник, директор Валківської районної ДЮСШ «Спорт для всіх».

Подарований благодійниками трактор – не просто величезна газонокосарка. Це багатофункціональний агрегат, який може і землю розпушити, і насіння посадити, і добрива розкидати. Щоправда, для цього потрібні спеціальні насадки – керівництво району вже замовило кілька таких пристроїв. У Валківській районній раді сподіваються, що спільними зусиллями вдасться привести стадіон до ладу до початку нового футбольного сезону.

«Ми вже третій рік намагаємося відновити спорткомплекс. Минулого року районна рада виділила кошти на купівлю канадського насіння, на насоси для поливу, а завершальним акордом стало придбання Фондом трактору для догляду за газоном. Також зараз облаштовується поле зі штучним покриттям, ремонтується адміністративний корпус. Сподіваємося, що вже наступного сезону стадіон буде працювати на повну потужність», - каже голова Валківської районної ради Віталій Оноша.

«Хочеться допомагати передусім тим, хто не сидить без діла. Якщо район демонструє бажання розвиватися, проявляє ініціативу, як, зокрема, робить Валківський район, то Фонд йде йому назустріч. Бо ми прагнемо, щоб благодійні кошти витрачалися відповідально, з користю для громади та її жителів», - зауважує Євген Шаповал, голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Поки на стадіоні триває реконструкція, вихованці ДЮСШ і місцеві футболісти тренуються на полях у селах Гонтів Яр та Сніжків. За технологією, новому трав’яному покриттю потрібно близько року, щоб добре укорінитися. Газон має бути готовим якраз до початку наступного футбольного сезону.