Перші конкурсні твори від школярів надійшли до Фонду

01.03.2017
Перші конкурсні твори від школярів надійшли до Фонду

 

На розгляд журі Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області поступають перші творчі роботи на тему «Я – депутат місцевої ради». Конкурсне завдання вже виконали учні Шарівської школи та Серпневого навчально-виховного комплексу Валківського району.

Дороги, екологія та дитяче дозвілля – ось питання, які найбільше хвилюють авторів творів. Приміривши на себе роль депутата місцевої ради, одинадцятикласники склали чималий список нагальних проблем, до вирішення яких вони б долучилися у першу чергу. Це і ремонт дорожнього покриття, і організація вуличного освітлення, і утилізація сміття, і боротьба з незаконною вирубкою дерев.

«Я б зробила все для того, щоб наша молодь хотіла жити саме тут, а не думала про те, як найшвидше виїхати до міста чи за кордон», - пише учениця Серпневого НВК Анастасія Крючко.

Найбільше журі вразило та зворушило величезне бажання старшокласників створити гарні умови для навчання й відпочинку молоді та дітей. Майже у кожному творі – пропозиція відновити гуртки самодіяльності, побудувати дитячі майданчики та розважальні центри, забезпечити школи й бібліотеки сучасним обладнанням, книжками.

«Перш за все я піклуюся про дітей, бо зараз маю можливість розгледіти проблеми, яких не бачать дорослі,- пише учень Шарівської школи Владислав Цибульник. - Я вважаю, що слід якомога більше виділяти коштів із сільського та районного бюджету для шкіл,щоб покращити умови навчання, забезпечивши учнів новітнім обладнанням. Слід приділяти увагу й надавати кошти всім позашкільним закладам».

Одинадцятикласниця Тетяна Анастасьєва, яка навчається у Серпневому НВК, пропонує створити для молоді різноманітні гуртки: в’язання, співу, грання на різних музичних інструментах, танцювальний, спортивний, вишивання, малювання. А ще вона воліє побудувати великий дитячий садок, біля якого був би зоокуточок з фазанами, папугами, оленями, лебедями та кролями.

Про заклад для малят мріє й учениця Шарівської школи Альона Гришакова: «Я дуже хвилююсь за дітей-дошкільнят. У селі є дитячий садок, але місць у ньому катастрофічно не вистачає. Потрібно починати будівництво ще одного корпусу. І тоді усі малята матимуть можливість відвідувати дитячий садок, а батьки не хвилюватимуться про їх безпеку та здоров’я».

«Пропоную створити спортивний зал для фізичного розвитку молоді, адже не кожен може дозволити собі їздити до міста на тренування», - слушно зауважує Максим Пересада, який також навчається у Шарівській ЗОШ.   

Подумали школярі і про те, де взяти гроші на реалізацію їхніх проектів. В основному автори творів наполягають на залученні інвесторів, відновленні старих підприємств. Найбільш підприємливою виявилася учениця Серпневого НВК Софія Палійчук:

«Для надходження прибутку до бюджету ради я б використала вже існуючі ресурси, які в даний час занедбані. Яблуневі сади я б разом із заводом здала в оренду для налагодження вироблення продукції (соку, сидру і т. д.), що б не тільки надавало додатковий прибуток раді для задоволення інших потреб громади, а й створило нові робочі місця для населення. Також в оренду я б здала закинуте приміщення кав’ярні», - пише дівчина.

Думки та пропозиції, висловлені у творах школярами, свідчать про те, що вони мають добре уявлення про повноваження депутатів місцевих рад, знають проблеми своїх громад та готові їх вирішувати. Кожна творча робота – цікава, самобутня та щира, тож  журі буде вкрай складно визначитися з переможцями.

Нагадаємо, Фонд оголосив конкурс творів серед учнів 11 класів загальноосвітніх закладів Харківської області на тему «Я – депутат місцевої ради». У першому етапі конкурсу беруть участь школи Валківського, Балаклійського, Первомайського, Барвінківського та Близнюківського районів. Творчі роботи приймаються до 15 березня.