Первомайщина отримала від благодійників надсучасну швидку

01.02.2017
Первомайщина отримала від благодійників надсучасну швидку

Первомайська районна лікарня тепер має власну карету швидкої допомоги. Автомобіль був придбаний у Канаді на кошти місцевих доброчинців, а передачу його Первомайщині організував Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

В автопарку Первомайської районної лікарні машин такого класу ще ніколи не було. Це не просто транспортний засіб, а повноцінна амбулаторія на колесах, де можна проводити медичні маніпуляції та навіть реанімаційні дії. У новій швидкій є все необхідне для дорослих і маленьких пацієнтів – від зручних носилок до дефібрилятора.

«У цій машині можна буде транспортувати одразу двох лежачих хворих до Харкова, якщо знадобиться високоспеціалізована медична допомога. Є апаратура вся необхідна – якщо потрібен лікар-реаніматолог, він сяде поруч і зможе у дорозі контролювати стан пацієнта», - каже в.о. головного лікаря Первомайської ЦРЛ Олексій Донець.

На всю Україну таких швидких – лише десять, і чотири з них отримала Харківщина, в тому числі Первомайський район. Представникам Фонду соціального розвитку Харківської області вдалося переконати канадську сторону у тому, що ця машина тут конче потрібна.

«Для нашого району це дійсно святковий день. Ми отримали результат від плідної співпраці з Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області – прекрасний автомобіль, який передали Первомайщині. І якщо ця швидка допоможе врятувати хоча б одне життя, це значить, що і ми своє життя прожили недаремно», - зауважує голова Первомайської райдержадміністрації Володимир Павленко

 «Дуже важливо, щоб доступ до медичної допомоги мали найбільш вразливі категорії населення. На Первомайщині мешкає багато малозабезпечених сімей, а також вимушених переселенців – тільки у місті їх понад дві тисячі», - зазначає координатор Фонду у Первомайському районі Микола Тарасенко.        

Благодійники подбали і про те, щоб у місцевих медиків не виникло проблем з використанням високотехнологічної швидкої. Фонд оплатив водію та лікарю-анестезіологу Первомайської районної лікарні поїздку до Києва, де канадці організували одноденний інструктаж. Навчання пройшло успішно, медики повністю готові до роботи на новій швидкій.

«В цій машині можна виконати будь-яку медичну маніпуляцію, поставити крапельницю, провести належне знеболювання, провести іммобілізацію при травмах постраждалим», - розповідає Володимир Неділько, лікар-анестезіолог Первомайської ЦРЛ.   

Після передачі спеціалізованого автомобіля районній лікарні благодійники підписали з медиками і представниками району меморандум щодо використання швидкої, а також щодо подальшої співпраці. Цьогоріч на Первомайщині продовжиться реалізація благодійної медичної програми, яка передбачає проведення безкоштовних медоглядів населення. Паралельно Фонд допомагатиме району з обслуговуванням канадської швидкої.

«За потреби ми будемо купувати паливо, запчастини, медикаменти та розхідні матеріали, щоб ця машина завжди була готова рятувати людські життя. Також продовжать працювати медичні бригади Фонду, які щорічно відвідують близько 300 ФАПів і амбулаторій по всій Харківщині. За два роки наші лікарі виявили понад 40 пацієнтів з онкологічними захворюваннями на різних стадіях – це дало людям шанс вчасно почати лікування та одужати», - зазначає голова Наглядової ради Фонду Валерій Дема.

Найближчим часом канадські швидкі отримають ще три райони Харківської області – Близнюківський, Барвінківський і Валківський.

Фото