Первомайський район отримав від Фонду соціального розвитку вакцину БЦЖ і туберкулін

15.04.2016
Первомайський район отримав від Фонду соціального розвитку вакцину БЦЖ і туберкулін

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області передав медичним закладам Первомайщини 200 доз вакцини БЦЖ та 2100 доз туберкуліну. Вже більше року ці препарати не постачаються до пологових будинків та лікарень, бо держава припинила їх закуповувати. Як результат – діти залишаються беззахисними перед загрозою зараження туберкульозом.

Представники Міністерства охорони здоров’я України не дають чіткої відповіді на запитання, коли закупівлю вакцини БЦЖ та туберкуліну нарешті буде поновлено. Тим часом небезпека стає все реальнішою: у деяких районах Харківської області вже фіксуються випадки захворювання дітей на туберкульоз. Щоб не допустити подальшого розповсюдження небезпечної хвороби, Фонд соціального розвитку ініціював проведення благодійної акції, яка передбачає забезпечення медичних закладів Харківщини протитуберкульозними препаратами.

"Не можна бездіяти, коли мова йде про здоров’я дітей. Батьки у цій ситуації нічого зробити не можуть: на відміну від інших вакцин, вакцина БЦЖ в аптеках не продається. Її закуповують та передають безпосередньо до медичних закладів. І ми як благодійна організація можемо це зробити. Тож було вирішено скористатися цією можливістю та закупити необхідні препарати, а потім передати їх лікарням. Маємо надію, що це убереже багатьох дітей від страшної хвороби, адже загроза зараження більш ніж реальна: наша держава вважається країною з високим рівнем захворюваності на туберкульоз", - зазначає голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

В рамках благодійної акції Первомайський район отримав 2100 доз туберкуліну та 200 доз вакцини БЦЖ. Препарати було розподілено між районною лікарнею та місцевим Центром первинної медико-санiтарної допомоги. Окрім Первомайського, вакцину БЦЖ і туберкулін отримали ще дванадцять районів. У Фонді соціального розвитку планують поступово забезпечити цими препаратами всі райони Харківщини.