Майже півтисячі медичних послуг надали лікарі-волонтери жителям села Роздолля

26.07.2016
Майже півтисячі медичних послуг надали лікарі-волонтери жителям села Роздолля

 

Кожен член медичної бригади Благодійного фонду соціального розвитку прийняв понад півсотні пацієнтів під час візиту в село Роздолля Первомайського району. До фахівців зверталися і представники молоді, і літні люди.

Вірі Анатоліївні, яка пройшла огляди у всіх фахівців, цього року виповнився 81 рік. Вона живе в Роздоллі все життя. Пенсіонерка пережила війну: коли їй було всього 7 років, солдат німецької армії сильно штовхнув її, удар прийшовся в район грудей, із-за наслідків травми одну грудну залозу довелося видалити.

Віра Анатоліївна зізнається: з віком здоров'я почало її підводити, до лікарів доводиться звертатися часто, тому візит медиків-волонтерів — справжній порятунок. Пенсіонерка пройшла комплексний огляд, отримала рекомендації від фахівців. 

«Мій син живе в Москві, тому відвідувати мене часто у нього можливості немає, донька працює в Первомайському, приїжджає іноді, але більшу частину часу я вдома одна, дістатися до районного центру самостійно досить важко, тому візит лікарів припав дуже до речі», - ділиться Віра Анатоліївна. 

На огляді у медиків-волонтерів були мешканці не тільки Роздолля, але і сусідніх сіл. Медичний представник Юлія Павлівна з Краснопавлівки потрапила до лікарів випадково. Приїхала забирати доньку від бабусі, у якої вона гостювала, і вирішила пройти огляд.

«Вже два роки я хотіла потрапити на прийом до гінеколога. Про лікаря з районної лікарні відгуки не дуже хороші, тому до неї не зверталася, а щоб поїхати в Харків, треба багато часу...», - розповідає Юлія Павлівна.

Роботою медичної бригади Фонду вона задоволена. За її словами, лікарі дуже уважні і професійні. 

Пенсіонерка Любов Андріївна підтверджує: ставлення лікарів-волонтерів до своїх пацієнтів — на вищому рівні.

«Сьогодні я прийшла на огляд, бо мені потрібна була консультація кардіолога, окуліста. Коли дізналася, що лікарі будуть приймати безкоштовно — сумнівів, чи варто йти, не було! Офтальмолог виписала мені окуляри. А до кардіолога пішла, тому що у мене гіпертонія, а останній раз на прийомі була дуже давно — в 2007 році», - ділиться Любов Андріївна. - «У районній лікарні робити нічого: там ставлення до людей нелюдське. А тут - зовсім інша справа. Я вважаю, що зараз сільське населення незахищене, нікому не потрібне. Дякуємо Благодійному фонду за цю ініціативу». 

Лікарі приймали пацієнтів до самого вечора. У більшості випадків мешканці села зверталися з хронічними захворюваннями, проте були виявлені і більш серйозні патології — лікар ультразвукової діагностики відправив одну з пацієнток на дообстеження, тому що у неї було виявлено підозру на рак. 

Фахівці підкреслюють: чим раніше виявлено захворювання, тим легше його вилікувати, тому проходити огляди потрібно регулярно, а завдяки виїздам медичних бригад Фонду, жителі Харківської області можуть зробити це, не виїжджаючи зі своїх населених пунктів.