Подарована канадцями швидка допомогла врятувати дитину

21.02.2017
Подарована канадцями швидка допомогла врятувати дитину

Канадський реанімобіль, переданий Барвінківській районній лікарні Благодійний фондом соціального розвитку Харківської області, показав себе у дії. Першим пацієнтом, якого машина відвезла до Харкова, стала чотирьохрічна дівчинка з села Гаврилівка. 

Дитина поступила до Барвінківської районної лікарні у напівнепритомному стані. Вона була дуже блідою, млявою, із вкрай низьким тиском та уповільненим серцебиттям. Що сталося із дівчинкою, батьки пояснити не змогли, тож лікарі терміново розпочали терапію.

«Поставили крапельницю, і стан дитини покращився, вона стала розмовляти. З’ясувалося, що дівчинка гралася і проковтнула якісь таблетки. Вдома рідні знайшли порожню коробочку – це був «Німез», протизапальний та знеболювальний препарат» , - розповідає педіатр Барвінківської ЦРЛ Валентина Чередніченко.

Навіть невелика доза цього препарату могла призвести до смертельних ускладнень, каже лікар. Тому було прийнято рішення стабілізувати стан дитини і відвезти її до Харкова, де є всі умови для лікування таких пацієнтів.

«Ми зв’язалися з реанімаційним відділенням 1-ї обласної дитячої клінічної лікарні, домовилися про госпіталізацію дівчинки, поклали її до реанімобілю та доправили до Харкова. Під час транспортування дитина була під крапельницею, її супроводжували анестезіолог і фельдшер. Незважаючи на жахливі дороги, доїхали швидко – десь за три години», - зазначає головний лікар Барвінківської ЦРЛ Олександр Халєєв.

Наразі стан дівчинки нормалізувався, її життю нічого не загрожує.

Нагадаємо, у лютому Харківщина отримала від Канади чотири сучасних реанімобілі, обладнані всім необхіднім для надання екстреної медичної допомоги та транспортування тяжких хворих.  Зокрема, машини були передані центральним лікарням БарвінківськогоБлизнюківськогоПервомайського і Валківського районів.