Поліція Нововодолажчини готова до е-декларування

14.03.2017
Поліція Нововодолажчини готова до е-декларування

 

Цьогоріч поліцейські вперше подаватимуть декларації в електронному вигляді. Співробітники Нововодолазького відділення поліції до нової процедури вже готові: правоохоронці отримали цифрові підписи та прослухали лекцію про особливості е-декларування.

Часу на те, щоб відзвітувати про свої статки, лишилося небагато – термін подання електронних декларацій спливає 31 березня. За невчасне або недостовірне декларування передбачається досить суворе покарання, тому заповнювати бланк треба дуже уважно. Начальник Нововодолазького відділення поліції Андрій Бузовський на власному досвіді переконався, що без додаткових роз’яснень пройти цю процедуру непросто.     

«Це нова ситуація, з якою я сам стикнувся – мені було нелегко заповнити електронну декларацію, довелося виправляти її декілька разів. Тому що минулого року ми проходили реорганізацію, зокрема, була міліція, стала поліція, плюс ще змінювалася назва нашого відділення. Я розумію, що співробітникам буде важко заповнювати декларації, і щоб надати інформацію про те, як правильно це робити, було ініційовано проведення ознайомчої лекції», - розповідає Андрій Бузовський.                

Захід організував Фонд місцевої демократії, який реалізує на базі Нововодолазького поліцейського відділення проект «Діалог між поліцією та громадою». У якості лекторів були запрошені експерти Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Богдан Даниленко та Олег Контопцев. Вони підготували для поліцейських детальну покрокову інструкцію з заповнення е-декларації, дали ряд практичних порад і відповіли на всі запитання правоохоронців.

«Як керівник я заповнювала електронну декларацію наприкінці 2016 року, і в процесі заповнення виникло багато питань, - зазначає Олена Рокитянська, начальник сектора реагування патрульної поліції  Нововодолазького відділення поліції. - На лекції була надана дуже корисна інформація,  тепер мені все зрозуміло. І в подальшому я зможу бути впевненою в тому, що правильно все задекларувала».

Вже у квітні електронні декларації поліцейських з’являться у вільному доступі. Це означає, що будь-який користувач Інтернету зможе дізнатися, які доходи та майно має той чи інший правоохоронець.