Понад 200 гімнасток з України та Молдови взяли участь у турнірі «Нове покоління»

23.11.2016
Понад 200 гімнасток з України та Молдови взяли участь у турнірі «Нове покоління»

У Лозовій за фінансової підтримки Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області відбувся міжнародний турнір з художньої гімнастики «Нове покоління». Протягом двох днів юні спортсменки демонстрували суддям свою майстерність зі скакалкою, м'ячем та без них – усього було представлено більше півтисячі виступів.

Спортивний зал ДЮСШ «Юність» залитий сяйвом прожекторів і блиском камінців на яскравих купальниках гімнасток. По килиму крокують на носочках понад двісті пар струнких ніжок – це вишикуються команди. Цьогоріч їх 15, кожна представляє свою спортивну школу. Найменшій з гімнасток всього три рочки, найстаршій – сімнадцять. Деякі дівчата вже стали постійними учасницями турніру, адже проводиться він з 2012 року.

«Ми організовуємо ці змагання заради того, щоб дітки займалися спортом, вели здоровий спосіб життя, змалечку вчилися ставити перед собою цілі, задачі та досягати їх, - каже керівник спортивного клубу «Grand Sport Elite» Сергій Некрасов. - У турнірі беруть участь дівчата з різною підготовкою – вони здобувають тут досвід, у них з’являється бажання ще більше працювати над собою».

 8-річна Софія Грязова вперше виступає на змаганнях у чужій країні. Дівчинка разом зі своєю командою приїхала до Лозової з невеличкого молдовського містечка Суклея. Незважаючи на юний вік, Софія має досить солідний спортивний досвід – ані хвилювання, ані страху перед виступом немає.

 «Мама привела мене до гімнастичного залу, коли мені було три з половиною роки. Мені там дуже сподобалося, і я почала тренуватися. Найбільше я люблю виступати без предметів, а найкраще у мене виходить посміхатися», - скромно розповідає про себе юна спортсменка.

Суддів турніру Софія підкорила не тільки посмішкою, але й технікою – у своїй категорії дівчинка виборола перше місце. Та тріумфаторами цьогорічного турніру «Нове покоління» стали гімнастки з Запоріжжя. В активі трьох команд, що представляли на змаганнях це славетне місто, одразу 15 золотих медалей. На другому місці за кількістю здобутого «золота» – харківські спортсменки.

«Кожен турнір, кожне змагання – це робота над помилками та самовдосконалення. Ми уважно стежимо за виступами своїх дівчат – і щоразу є помилки, щоразу є що виправляти. Чим більше ми змагаємося, тим кращою стає техніка наших дівчат», - зазначає тренер харківської ДЮСШ «Восток» Діана Проскуріна.

Зі своєю колегою згодні тренери з молдовської Суклеї Юлія Булкіна та Діана Шевчук. Вони вже вдруге привозять до Лозової своїх вихованок і зазначають, що прогрес дуже помітний.

 «Ми бачили дівчат, які були минулого року – вони тепер значно краще виступають. Та й взагалі рівень змагань достатньо високий – гарні подарунки, гарне нагородження, усі діти з призами, з грамотами та медалями. Ставлення до приїжджих дуже тепле – нас зустрічають, як рідних», - діляться враженнями гості з Молдови.

Проведення турніру такого рівня потребує значних коштів, і зазвичай основний фінансовий тягар лягає на плечі батьків юних гімнасток. Спонсори з’являються дуже рідко, з сумом констатує організатор змагань Сергій Некрасов. Та цей рік став виключенням – підтримати турнір зголосився Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

 «Дуже приємно, що міжнародні змагання проводяться саме у Лозовій, а не в якомусь українському мегаполісі. Це сприяє розвитку місцевого спорту, розширює можливості дітей в плані самореалізації – а це якраз одне з завдань нашого Фонду. Впевнений, лозівська гімнастична школа виховає не одну олімпійську чемпіонку», - каже голова правління Фонду соціального розвитку Євген Шаповал.

 Доброчинці допомогли не тільки фінансово: координатор Фонду у Лозівському районі Олег Кладченко взяв на себе частину організаційної роботи. Зокрема, він вирішував питання з харчуванням та розміщенням гостей, закупівлею нагородної атрибутики – кубків, медалей, грамот. Наступного року цю співпрацю буде продовжено.