Понад 200 шкіл Харківщини отримали канцтовари від Фонду

04.10.2016
Понад 200 шкіл Харківщини отримали канцтовари від Фонду

 

Майже тисячу пачок офісного паперу, 500 упаковок файлів, 25 тисяч ручок, 6 тисяч маркерів та багато іншого закупив Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області для загальноосвітніх закладів області. Набори канцелярського приладдя були розподілені між десятьма районами Харківщини та Мереф’янською об’єднаною громадою.

Ідея цього доброчинного проекту виникла випадково, коли напередодні Дня вчителя представники Фонду стали обдзвонювати керівників шкіл та питати, який подарунок був би найдоречнішим. З’ясувалося, що усюди потрібна канцелярія – для діловодства, уроків праці, оформлення інформаційних стендів, виготовлення видаткового матеріалу. Бо у кошторисах шкіл такої статті видатків, як канцелярське приладдя, просто немає.

«Цього року трішки грошей нам виділили на канцелярію, а до цього взагалі ніякого фінансування не було. З власної кишені платимо за канцтовари – за рік місячна зарплатня учителя уходить на це», - зазначає директор Криштопівської школи Близнюківського району Олександр Хурда.

Тож Фонд закупив велику партію канцелярії та через своїх регіональних представників передав її навчальним закладам. Загалом набори канцелярського приладдя отримали 206 загальноосвітніх шкіл у Шевченківському, Барвінківському, Первомайському, Близнюківському, Вовчанському, Борівському, Валківському, Балаклійському, Лозівському та Великобурлуцькому районах, а також у Мереф’янській об’єднаній територіальній громаді. Перевага надавалася закладам у сільській місцевості, які найбільше потерпають від нестачі фінансування.

«В місті якщо закінчився папір, можна зайти до крамниці і купити, а в сільських магазинах папір для друку – дефіцит. Ось і виходить, що має школа принтер, але використовує його дуже рідко, бо паперу нема», - констатує представник Фонду у Первомайському районі Микола Тарасенко.

Канцелярії, яку передали благодійники, вистачить на кілька місяців. Педагоги сприйняли цей практичний подарунок на ура – кажуть, це дійсно полегшить їхню роботу.

«Вперше за багато років такі подарунки школи отримали, - каже начальник відділу освіти Лозівської міської ради Вікторія Урванцева. - Звісно, одразу закупити стільки канцтоварів не кожна школа може – це суттєва сума. Тому подароване Фондом канцелярське приладдя є великою підмогою для повсякденної роботи, діловодства. Школи, у яких менше 25 вчителів, отримали по одному набору канцтоварів, а ті, в яких більше 25 вчителів, – по два набори».

Директор Семенівської загальноосвітньої школи Шевченківського району Ольга Пільгуй, отримуючи подарунок, зізналася, що не очікувала такої уваги до невеликої сільської школи.

«Тим більш приємно, що в нашій державі у такий складний час знаходяться люди, котрі мають можливість і бажання підтримати нас, сільських педагогів, у нашому прагненні забезпечити належні умови навчання дітям та активно сприяти їх всебічному розвитку», - зауважує директор школи.  

«Канцелярію від Фонду ми вже розподілили: кожному класу ручки, папір роздали, в кабінет математики – лінійки, педагогу-організатору – кольоровий папір, файли. Подарунком ми дуже задоволені, велике-велике спасибі!», - дякує директор Вовчансько-Хутірської загальноосвітньої школи Тетяна Гужа.

Підтримка освітніх та культурних закладів – пріоритетний напрямок діяльності Фонду. У багатьох районах на постійній основі діє благодійна програма, спрямована на створення сприятливих умов для всебічного розвитку дітей у Харківській області.