Понад 200 творів подано на конкурс Фонду

13.03.2017
Понад 200 творів подано на конкурс Фонду

 

Добігає кінця строк подачі творчих робіт на конкурс «Я – депутат місцевої ради», оголошений Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області. У першому етапі конкурсу беруть участь школярі Первомайщини, Балаклійщини, Валківщини, Барвінківщини та Близнюківщини.

Учням 11 класів було запропоновано приміряти на себе роль депутата місцевої ради і пофантазувати щодо того, які зміни варто запровадити у своїй громаді. За словами вчителів, діти з ентузіазмом взялися виконувати завдання, хоча воно виявилося не таким простим, як здалося на перший погляд.

 «Спочатку діти з осторогою поставилися до конкурсу, а потім, коли почитали умови, коли зрозуміли завдання, їм стало цікаво, і вони почали писати твори.  Ми перед цим влаштували обговорення ролі органів місцевого самоврядування у житті громади, і кожен висловив свою точку зору. Діти бачать цю роль по-різному, але депутатами ставати не дуже хочуть. Тому що депутату треба приймати рішення, а потім відповідати за ці рішення», - зауважує директор Барвінківської ЗОШ № 3 Наталія Щігурова.

«Діти не змогли за один урок цей твір написати. Вони попросили дати їм час обміркувати все. Діти розуміють, що не просто стати депутатом і щось змінити. Можна робити зауваження, що треба зробити у місті те чи те, а коли сам уже на цьому місці – то інша справа. І діти довго ходили з цією думкою, перш ніж написати твір», - розповідає директор Первомайської школи № 6 Лідія Спінчевська.

Конкурс підштовхнув старшокласників до серйозних роздумів, змусив озирнутися навколо та критично поглянути на своє село або місто. І результат цих оглядин виявився не надто втішним: кожен дитячий твір просякнутий любов’ю до рідної землі та одночасно – щирим болем за неї. Школярі з сумом констатують, що вулиці засмічені та занедбані, дороги – розбиті, а навчальні та медичні заклади давно потребують осучаснення. Тож більшість дітей використала б депутатські повноваження для того, щоб благоустроїти територію своєї громади.            

«Я б покращила інфраструктуру міста – це школи, дитячі садочки. Зробила б ремонти капітальні, забезпечила б бібліотеки книжками новими, інтерактивними дошками, щоб учні могли отримувати освіту на найвищому рівні. Також лікарні забезпечила б найновішим обладнанням. А для молоді організувала б якісь заходи, клуби за інтересами, щоби молодь могла розвивати себе», - каже учениця Барвінківської ЗОШ № 2 Ксенія Плаксій.

Наразі на адресу Фонду надійшло більше двохсот творів від школярів. Роботи приймаються до 15 березня включно, після цього буде визначено переможців першого етапу конкурсу. На авторів кращих творів чекають корисні та сучасні призи – різноманітні електронні гаджети.