Понад 4 тисячі медичних послуг надали селянам лікарі Фонду

03.05.2017
Понад 4 тисячі медичних послуг надали селянам лікарі Фонду

 

Сімнадцять сіл, шість районів і сотні оглянутих людей. У квітні медичні бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області надали населенню 4 195 медичних послуг. Спеціалісти не тільки консультували селян, але й проводили ультразвукові дослідження, перевіряли рівень цукру у крові, знімали ЕКГ, вимірювали артеріальний та внутрішньоочний тиск. Медичні послуги надавалися безкоштовно усім бажаючим.

Щоб потрапити на благодійний медогляд, пенсіонерка Тамара Олександрівна проїхала на велосипеді майже сім кілометрів. Саме стільки розділяє її рідне село Веселе Первомайського району та сусідню Закутнівку, де на базі місцевої амбулаторії було організовано прийом сільського населення лікарями з Харкова. Жінка каже: це унікальна можливість безкоштовно обстежитися, не від’їжджаючи далеко від дому.

«Для літніх людей, які мешкають у віддалених селах, такі медогляди – велика підмога. Коли ще стара бабця або дід зможе проконсультуватися з харківськими спеціалістами, зробити кардіограму? Дуже зручно, що лікарі самі приїжджають до селян, та ще й медичну апаратуру з собою привозять», - зазначає жителька Веселого Тамара Олександрівна.

«У квітні на Первомайщині було організовано три медичні огляди, і кожного разу до спеціалістів вишукувалися довгі черги – бажаючих обстежитися дуже багато. Тож Фонд і далі буде реалізовувати свою медичну програму у повному обсязі», - запевняє координатор Фонду у Первомайському районі Микола Тарасенко.

У зоні особливої уваги – Барвінківщина та Близнюківщина, найбільш віддалені від обласного центру райони. Харківських лікарів тут завжди зустрічають тепло й гостинно, бо знають: медики долають сотні кілометрів, щоб дістатися цієї місцевості. У Барвінківському районі Фонд організував підвіз селян до місць проведення медоглядів, щоб пройти обстеження могли всі бажаючі.

«У нас є такі глухі села, куди навіть автобуси не ходять, де немає жодного магазину. Жителям цих сіл просто нема на чому доїхати до ФАПу чи амбулаторії, тому Фонд надав для них транспорт. Адже наша мета – забезпечити людям доступ до якісної медицини», - каже координатор Фонду у Барвінківському районі Інна Макаревич.

«У першу чергу ми вдячні Фонду та лікарям за чуйне ставлення до селян, а вже потім – за самі медичні послуги. Люди вражені ввічливістю та добротою медиків, які працювали до пізнього вечора, аж поки не прийняли всіх пацієнтів», - зазначає Подолівський сільський голова Олександр Фетісов.

На Близнюківщині медичні бригади Фонду також здобули гарну репутацію – їм довіряють, на їхній приїзд чекають. Схвальні відгуки про роботу лікарів розносяться по селах, і щоразу на медогляди приходять нові і нові пацієнти. Селяни вже переконалися: медичні послуги дійсно надаються безкоштовно та компетентно.                    

«З кожним роком все більше людей приходить на медичний огляд, - констатує Семенівський сільський голова Володимир Рекота. - Це значить, що людям подобається те, що робить Фонд, що він все робить правильно».

«Щира вдячність селян – найкращий показник нашої роботи. Комусь лікарі вчасно вказали на проблему, комусь скорегували лікування, в результаті люди зберегли своє здоров’я. Саме для цього благодійні медогляди і проводяться вже третій рік поспіль», - каже координатор Фонду у Близнюківському районі Андрій Воронкін.

Окрім Первомайщини, Барвінківщини та Близнюківщини, медичні бригади відвідали у квітні ще три райони – Валківський, Балаклійський і Нововодолазький. Протягом місяця лікарями було проведено 17 медичних оглядів. Селян консультували кардіолог, окуліст, гінеколог, лікар ультразвукової діагностики, травматолог і невропатолог.