Представники Фонду взяли участь у закритті першої зміни у «Барвінку»

04.07.2016
Представники Фонду взяли участь у закритті першої зміни у «Барвінку»

 

Коли закінчується щось гарне, завжди трохи сумно. Щоб діти поїхали з табору «Барвінок» у доброму настрої, представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області завітали на закриття першої зміни та подарували кожній дитині приємні сувеніри на згадку.

20 днів чудового відпочинку минули, як одна мить. На першій зміні табір прийняв 65 дітлахів з Барвінківського, Близнюківського районів та Харкова. 50 путівок оплатив Фонд соціального розвитку, тож більшість дітей відпочивала у «Барвінку» безкоштовно. Цей невеличкий табір у сільській місцевості не може похвалитися надсучасною інфраструктурою та комфортом, однак у нього є свої принади: мальовнича природа, свіже повітря та тиша, яку порушує хіба що спів пташок. А головне – кожній дитині приділяється максимум уваги, бо в загонах усього по 15-17 дітей.

"Батьки, коли віддають дитину до табору, мають бути спокійними. Я завжди вожатим кажу: нехай захід, який ви організуєте, буде не на найвищому рівні, головне, щоб жодна дитина не залишилася без уваги. Важливо, щоб діти відчували себе тут, як у родині", - зазначає директор табору «Барвінок» Лідія Єфремова.

Цього року завдяки благодійникам відпочинок у «Барвінку» став по-справжньому особливим. Перш за все преобразився сам табір:київські художниці Ольга Адам та Ольга Мальцева перетворили його на витвір мистецтва. На фасадах корпусів «Барвінку» з’явилися яскраві аутентичні мурали з казковими тваринами та віршами – ніде більше у Харківській області нічого подібного не зустрінеш. Цей незвичайний арт-проект втілив у життя Благодійний фонд «Дар», співзасновник Фонду соціального розвитку.

"Спочатку ми планували просто прикрасити табір, але у процесі роботи виникла ідея ще й написати вірші до кожного малюнку. А коли все було готово, ми подумали, що непогано було б зробити книжку-розмальовку з персонажами муралів – вони дуже сподобалися дітям", - розповідає асистент голови правління Благодійного фонду «Дар», художниця Ольга Мальцева.

Саме цю книжку-розмальовку, а також яскравий фотоплакат отримала на згадку про табір «Барвінок» кожна дитина, яка відпочивала тут протягом першої зміни. Пам’ятні сувеніри роздав дітям представник Фонду соціального розвитку В’ячеслав Погосьян.

Окрім дивовижних муралів, благодійники підготували для вихованців табору дуже цікаву навчально-розважальну програму під назвою «Покоління Я». Вона тривала цілий тиждень, і кожного дня дітям пропонували нові забавки, нові завдання та нові знання. Разом з професійними тренерами-аніматорами вихованці «Барвінку» побудували чарівну країну Агроленд, обрали її керівництво, створили різноманітні підприємства. Цю програму високо оцінила як адміністрація табору, так і самі діти.

"На першу зміну були набрані вожаті практично без досвіду, тому спочатку було важкувато. Однак на допомогу прийшов Фонд: приїхали тренери з дуже цікавою програмою, яка стала родзинкою цієї зміни. Це справжні професіонали, які вміють спілкуватися з дітьми, розуміють їхню психологію", - каже директор табору «Барвінок» Лідія Єфремова. - "Я дуже рада, що ми на 20 днів відірвали дітей від комп’ютерів, від телевізорів – зате вони дізналися стільки нового!"

"Я у «Барвінок» з Харкова приїхала. У мене дідусь тут живе неподалік у селі, і на роботі йому дали путівку", - розповідає 13-річна Аліна Широкова. - "Табір мені дуже сподобався, тут весело, гарні люди та діти. Дуже багато занять усіляких було, змагань, конкурсів. До нас приїжджали аніматори, цілий тиждень з нами займалися. Я би дуже хотіла повернутися сюди ще не раз".

Благодійники і надалі братимуть активну участь у житті табору, адже попереду у «Барвінку» ще дві зміни. Загалом цього літа тут планують оздоровити близько 200 дітей.