За підтримки Фонду 6 місцевих рад на Борівщині ініціювали процес прийняття реєстраційних повноважень

20.04.2016
За підтримки Фонду 6 місцевих рад на Борівщині ініціювали процес прийняття реєстраційних повноважень

 

Після консультацій з експертами Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області одна селищна та п’ять сільських рад у Борівському районі ухвалили на сесіях рішення про прийняття реєстраційних повноважень. Це перший крок до того, щоб у подальшому самостійно реєструвати приватних підприємців, юридичних осіб та право на нерухомість.

Така можливість з’явилася у місцевих рад після внесення до законодавства змін, обумовлених реформою децентралізації. Щоправда, ця ініціатива не набула широкого розголосу. Про деталі та особливості цих нововведень сільські голови дізналися від представників Фонду соціального розвитку, які приїжджали у Борівський район спеціально для того, щоб розповісти про переваги виконання функцій держреєстратора на місцях.

"На виїзній консультації ми пояснили, що це піде на користь людям. Адже їм не доведеться їхати до районного центру, щоб отримати адміністративні послуги – все можна буде зробити у рідному селі. Та й самим органам місцевого самоврядування це вигідно, адже 60 % адміністративного збору за реєстрацію йтиме до місцевого бюджету", - пояснює експерт Фонду соціального розвитку Харківської області Олександр Міщан.

Доводи експертів виявилися переконливими: Борівська селищна рада, а також Вищесолоненська, Першотравнева, Гороховатська, Підлиманська та Підвисочанська сільські ради вже ухвалили на сесіях рішення про взяття на себе повноважень з державної реєстрації прав.

"Це дуже полегшить життя – щоб люди нікуди не їхали і в чергах не стояли. Державний реєстратор або нотаріус один на весь район, і до нього ніколи не достоїшся у черзі. А нам саме по нотаріальним діям людина потрібна в основному – то спадщину оформити, то нерухоме майно", - каже голова Гороховатської сільської ради Ігор Кулик.

Наступним кроком має стати введення до штатного розпису посади державного реєстратора і пошук людини, яка буде працювати на цій посаді. Далі сільрадам треба буде отримати у Міністерства юстиції дозвіл на виконання реєстраційних повноважень та укласти договори з підприємствами, які забезпечують доступ до державних реєстрів. І все – можна здійснювати реєстраційні дії, описує схему набуття реєстраційних повноважень експерт Фонду соціального розвитку Харківської області Олександр Міщан.

Представники Фонду готові і далі надавати сільрадам консультативну та методичну допомогу щодо процедури набуття реєстраційних повноважень, тож при виникненні будь-яких запитань сільським головам є до кого звернутися за роз’ясненнями.