За підтримки Фонду на Борівщині відбувся велопробіг примирення

29.06.2016
За підтримки Фонду на Борівщині відбувся велопробіг примирення

 

Об’єднати вимушених переселенців та місцевих жителів, допомогти їм порозумітися – таку мету поставили перед собою організатори велопробігу у Борівському районі. Захід, в якому взяло участь понад сто прихильників велосипедної їзди, відбувся за фінансової підтримки Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.

Борівський район безпосередньо межує з Донецькою та Луганською областями, тож людей, яких сухою чиновницькою мовою прийнято називати «внутрішньо переміщені особи», тут багато. Часто вони тримаються осторонь від місцевих, бо вважають, що ті ніколи їх не зрозуміють, не розділять їхнього болю. А корінні жителі Борівщини, в свою чергу, дивуються настороженості та закритості переселенців. Своєрідним посередником між першими та другими виступила Борівська громадська організація «Зоря», яка працює з внутрішньо переміщеними особами майже від самого початку конфлікту на Донбасі. Активісти впевнені: переселенцям і місцевим жителям допоможе порозумітися спільний інтерес. Наприклад, велосипедна їзда.

"Ми спрямували наші зусилля на те, щоб їх познайомити. Як саме? Шляхом залучення до участі у цікавих заходах, щоб вони поспілкувалися, подружилися, знайшли спільну мову. Один з таких заходів – велопробіг, адже велосипедисту з велосипедистом завжди є про що поговорити. Видно було по очах людей, що іскра з’явилася, я бачив, як вони спілкувалися, обмінювалися номерами телефонів. Тобто певне об’єднання відбулося, це вже добре для початку", - каже керівник проектів Борівської громадської організації «Зоря» Євген Жук.

Велопробіг проводиться вже вдруге, і цього року кількість його учасників помітно збільшилася, зазначають організатори. До акції долучилися навіть жителі сусідніх районів – Куп’янського та Ізюмського. Велосипедисти зібралися на центральній площі селища Борова, звідки колона рушила до села Підлиман, розташованого на березі Червонооскільського водоймища. Загальна протяжність маршруту склала 12 кілометрів – цю відстань успішно подолали всі учасники заходу, наймолодшій з яких було 7 років, а найстаршому – 76. Колона фінішувала на одній з туристичних баз на березі водосховища, де на велосипедистів чекав приємний сюрприз – подарунки для найактивніших учасників, смачне частування та розважальна програма, підготовлена за сприяння районного відділу культури.

"Звісно, без фінансової підтримки усього цього не було б, тому найбільша вдячність – Фонду соціального розвитку", - говорить Євген Жук. – "Ми зверталися до різних структур, але всюди чули лише обіцянки. Реально допоміг фінансово тільки Фонд".

"Харківська область прийняла і продовжує приймати значну кількість вимушених переселенців. Ці люди стали частиною нашого життя, тож хіба можна полишити їх у біді, не простягнути руку допомоги? Фонд соціального розвитку регулярно бере участь у проектах, спрямованих на підтримку сімей переселенців. Це і програми надання матеріальної допомоги, і такі акції, як велопробіг у Борівському районі, які сприяють подоланню соціальної напруги, об’єднанню та примиренню", - зазначає голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал.

Враження від цьогорічного велопробігу ще зовсім свіжі, а організатори вже розмірковують про проведення подібного заходу у наступному році. Вони дуже сподіваються, що велопробіг-2017 стане велопробігом дружби та миру.