Триває реалізація програми Фонду «Школа депутата місцевої ради»

22.04.2016
Триває реалізація програми Фонду «Школа депутата місцевої ради»

 

Експерти Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області побували у Первомайському районі, де провели навчальний семінар для представників органів місцевого самоврядування. Зокрема, у заході взяли участь голова та працівники апарату Первомайської районної ради, а також голови сільських рад.

Метою семінару було познайомити присутніх з теоретичними та практичними аспектами місцевого самоврядування, з особливостями територіальної організації влади і взаємодії між гілками влади, обговорити процеси децентралізації.

У першій частині заходу керівник програми Фонду «Центр сприяння розвитку громад» Олександр Безуглий прочитав короткий навчально-інформаційний курс на тему «Організаційно-правові засади територіальної організації влади та місцевого самоврядування в Україні».

«Цей навчальний курс був розроблений нашими експертами спеціально для проведення семінарських занять з керівниками та працівниками органів місцевого самоврядування, депутатами місцевих рад. У курсі зібрана та систематизована актуальна інформація, яка допоможе владі на місцях бути ефективною, раціонально організувати свою діяльність», - пояснює Олександр Безуглий.

На прохання учасників заходу він детально розглянув особливості процесів децентралізації державної влади в Україні.

У другій частині семінару виступив експерт Фонду соціального розвитку Олександр Міщан. Він розповів про практичні аспекти діяльності місцевих рад та відповів на запитання представників органів місцевого самоврядування.

«Найбільше учасників семінару цікавили питання передачі повноважень з державної реєстрації прав місцевим радам, права та обов'язки посадових осіб місцевого самоврядування. Також мене запитували про умови упорядкування структури органів місцевого самоврядування та умови оплати праці», - розповідає Олександр Міщан.

Наостанок експерти звернулися до представників органів влади з проханням скласти списки найбільш актуальних та проблемних питань щодо місцевого розвитку, аби співробітники Фонду допомогли знайти оптимальні рішення цих проблем.