Проект «Безпека руху – безпека життя»: підсумки

11.10.2018
Проект «Безпека руху – безпека життя»: підсумки

Майже три тисячі школярів стали учасниками просвітницьких заходів, організованих Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області. Разом з акторами Харківського театру для дітей та юнацтва і шкільними офіцерами поліції доброчинці побували у шести районних центрах, де для учнів було влаштовано пізнавальний інтерактив про правила безпечної поведінки. Проект «Безпека руху – безпека життя» стартував у Валках, далі завітав до Великого Бурлука, Первомайського, Барвінкового, Балаклії та завершився у Близнюках.

«Дуже важливо, щоб діти розуміли, що їхнє життя – це найбільша цінність, яку треба берегти і захищати. Той, хто знає правила безпеки та дотримується їх, може уникнути багатьох негараздів. Саме цю думку ми хотіли донести до школярів, започатковуючи цей просвітницький проект», - наголошує голова Наглядової ради Фонду Валерій Дема.

В усіх районах заходи пройшли при повних залах. Для школярів з сільської місцевості сюжет вистави «Надзвичайна історія» виявився дуже близьким. Адже вони, як і головний герой вистави Заєць, мешкають у містечках і селах, де немає підземних переходів, світлофорів, а подекуди і дорожніх зебр. Тож діти разом з казковими персонажами вивчали правила руху, знаки, номери екстрених служб. А ті школярі, які правила вже знають, підказували героям вистави, як безпечно поводитися на дорозі та в побуті.

«Гадаю, у великому місті я не розгублюся, тому що я знаю правила дорожнього руху, знаю, як їх застосовувати, - каже Даша Дудченко, учениця 6-Б класу Близнюківського ліцею. - Але це дуже  корисно для менших дітей, які ще не вивчили всі правила.  Мені дуже сподобалася вистава, танці і пісні, які виконували актори».

«Коли правила написані у книжках, коли про них розповідають вчителі – це одне, але коли діти бачать сцену, бачать казку – сприйняття по-іншому відбувається. Тому я гадаю, що такі проекти потрібні. Адже діти були не просто глядачами, вони були учасниками вистави – допомагали Зайцю добратися до телестудії, допомагали перевиховати Вовка. Їх реакція, коли вони кричали, стрибали, аплодували – це було класно!», - зазначає Ірина Гапанович, начальник служби з організації глядача Харківського театру для дітей та юнацтва.

Так само активно діти спілкувалися зі шкільними офіцерами поліції. Завдяки правоохоронцям учні дізналися, як відрізнити справжнього поліцейського від шахрая, що робити у небезпечних ситуаціях, а також отримали відповіді на свої запитання.  Шкільні офіцери поліції спеціально підготовані для роботи з дитячою аудиторією – вони знають, як зацікавити школярів та заволодіти їхньою увагою, як донести важливу інформацію у невимушеній і доступній формі. І діти оцінили те, що замість нудної лекції з ними говорили на рівних.

«Мені сподобалося, що окрім правил дорожнього руху нам розповіли і про інші правила безпеки, куди дзвонити і до кого звертатися, якщо трапилася небезпечна ситуація, - каже учень  Балаклійської ЗОШ № 6 Влад Бестричев. - Дуже сподобався виступ поліцейського, бо він нам розповів багато речей, які ми раніше не знали».

«Коли вийшов поліцейський на сцену, діти затихли відразу, почали уважно  слухати, отакий інтерактив був дуже цікавий. Бо діти бачать поліцейських у повсякденному житті на патрульних машинах, але спілкування живе – такого у нас не було, - каже начальник відділу освіти Балаклійської РДА Світлана Швід. – Також мені сподобалося, що при вході у глядацький зал представники Фонду роздавали школярам закладки-пам’ятки з правилами безпеки. Дітям же важливо, щоб їм щось у руки дали – і ось кожен отримав такий корисний подарунок, який можна використовувати і як лінійку, і як закладку для книги».

Нагадаємо, Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області реалізував проект «Безпека руху – безпека життя» у співпраці з обласним управлінням патрульної поліції та Харківським театром для дітей та юнацтва.