Програми і проекти Фонду: підсумки року

10.01.2019
Програми і проекти Фонду: підсумки року

Минув четвертий рік роботи Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Час підбити підсумки та згадати найважливіші події 2018-го: запуск радіо «Слобожанське ФМ», передача канадської гуманітарної допомоги лікарням Харківщини, реалізація просвітницьких проектів для дітей, проведення безкоштовних медоглядів у селах, надання юридичних консультацій населенню. Загалом Фонд втілив у життя близько двадцяти благодійних ініціатив.

«Усе, що робиш, треба робити добре, сказав колись філософ Френсіс Бекон. Саме цим принципом ми керуємося у своїй діяльності. А мірилом того, чи добре виконана робота, є думка людей – жителів Харківської області, для яких працює наш Фонд. Протягом минулого року ми почули багато слів вдячності – за підтримку сільської медицини та місцевих громад, за просвітницькі проекти для дітей, за адресну допомогу. Ці слова є для нас джерелом натхнення і нових ідей, які будемо втілювати вже у році, що настав», - каже голова Наглядової ради Фонду Валерій Дема.       

Наш внесок у майбутнє

2018-й рік пройшов для доброчинців під знаком просвітництва і допомоги дітям. Для сільських школярів було організовано «Наукові візити до Харкова», під час яких понад триста учнів відвідали «ЛандауЦентр» і Музей історії комп’ютерної техніки, проведено профорієнтаційні екскурсії в ХАІ, реалізовано проект «Безпека руху – безпека життя», що дозволив майже трьом тисячам дітей подивитися повчальну виставу «Надзвичайна історія»  та поспілкуватися зі справжніми поліцейськими. Також Фонд провів серед старшокласників конкурс творів «Майбутнє моєї громади», учасниками якого стали більше 730 школярів. Переможців було відзначено цінними призами, а їх ідеї щодо розвитку рідних сіл і містечок увійшли до практичного порадника для посадовців і депутатів місцевих рад.

«Враження від конкурсу чудові, особливо сподобалися призи. Без сумніву, це гарний досвід, я ніколи ще такого не писала, - зазначає Руслана Максимовська, учениця 11 класу Олексіївського ліцею Первомайського району. - Дуже добре, що проводяться такі конкурси, коли наша думка, думка звичайних дітей, теж враховується».   

Традиційно Фонд подбав про безкоштовне харчування учасників Міжнародного дитячого телефестивалю «Дитятко» та студентів Петрівського аграрного ліцею, що в Балаклійському районі. Адресну благодійну допомогу у вигляді меблів, постільної білизни, мультимедійної техніки отримала низка дитячих садочків і шкіл Харківщини. Також Фонд долучився до доброчинної акції «День лимонаду» та забігу CHILD HELP RUN, завдяки яким було зібрано кошти для лікування важкохворих дітей.   

Правова підтримка населення

Більше тисячі жителів Харківщини отримали безкоштовні консультації у юридичних громадських приймальнях Фонду, що працюють у Первомайському, Близнюківському, Валківському, Балаклійському та Великобурлуцькому районах.  Найрозповсюдженіші питання, щодо яких люди потребували правової допомоги, – це оформлення житлової субсидії, вступ у спадщину, стягнення аліментів, врегулювання земельних відносин. Кожному, хто звернувся за консультацією, юристи Фонду надали детальні роз’яснення та практичні поради.    

Турбота про здоров’я селян

Цього року Фонд продовжив реалізацію програми «Медицина Харківщини для людей». Благодійники організували у селах області безкоштовні медогляди за участі висококваліфікованих харківських лікарів – кардіолога, спеціаліста з ультразвукової діагностики, невропатолога, окуліста, гінеколога. Фахівці проконсультували кілька тисяч селян, які за станом здоров’я або через відсутність коштів не можуть поїхати на обстеження до районної чи обласної лікарні.

Також Фонд передав чотирьом медичним закладам Харківщини гуманітарну допомогу з Канади. Це різноманітне медичне приладдя – візки, електрифіковані ліжка, мобільні столики для ліків, ходунки.

«Те обладнання, що в нас є, давно вже зносилося і потребує заміни, - розповідає головний лікар Валківської ЦРЛ Богдан Носатов. - Кожен рік ми подаємо заявку на управління охорони здоров’я, але отримуємо лише незначну частку з заявленого. Тож завдяки благодійний допомозі потроху оновлюємо медичне приладдя».

Запуск радіо «Слобожанське ФМ»

Саме у 2018 році телерадіокомпанія «Слобожанське ФМ», заснована Фондом, отримала ліцензії на мовлення у п’яти районах Харківської області. У грудні радіо вийшло в ефір на Барвінківщині та Балаклійщині. «Слобожанське ФМ» – це некомерційне та аполітичне радіо з місцевим контентом і гарною музикою. Радіо для слухачів, які хочуть знати більше про життя свого району та його мешканців.