Просвітницькі заходи для дітей пройшли ще у двох районах

01.10.2018
Просвітницькі заходи для дітей пройшли ще у двох районах

Проект «Безпека руху – безпека життя» завітав до міст: Первомайський і Барвінкове. Завдяки  Благодійному фонду соціального розвитку Харківської області місцеві школярі переглянули захоплюючу тематичну виставу, поспілкувалися зі справжніми поліцейськими та отримали закладки-пам’ятки з правилами безпеки.

Учасниками просвітницьких заходів стали майже дев’ятсот дітей. У Первомайському до проекту долучилися близько шестисот учнів 5-6 класів, у Барвінковому – понад 270 учнів 3-5 класів. В обох містах школярі продемонстрували свою обізнаність щодо правил безпеки та дорожнього руху, а також взяли активну участь в обговоренні ситуацій, що можуть становити для них загрозу.

«Хочеться донести до дітей, щоб вони берегли своє життя та здоров’я, адже це найважливіше, що у них є. Тож обов’язково треба дотримуватись правил безпеки на вулиці, на дорозі, в побуті – і прислухатися, що кажуть дорослі, рідні, бути уважними», - каже Катерина Удовіченко, інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Харківській області.

Вистава «Надзвичайна історія», яку втілили на сцені артисти Харківського театру для дітей та юнацтва, як завжди, була зустрінута бурхливими емоціями та гучними оплесками. Юні глядачі з щирим захопленням слідкували за персонажами, вболівали за них, співчували їм. Зрештою все закінчилося добре: казковий Вовк вивчив правила дорожнього руху, а діти на його прикладі побачили, чому так важливо дотримуватись цих правил.

«З персонажів мені найбільше сподобались Заєць і Кішка, і ще трохи Вовк – тому що смішний був. Вистава була про те, як Заєць врятував ліс, викликав пожежну службу, а Вовк хотів присвоїти його славу. Гадаю, після цієї вистави ми будемо пильнішими, весь наш клас – будемо дивитися направо і наліво, тільки по зебрі будемо дорогу переходити», - зазначає Сашко Шкоревський, учень 5-А класу Барвінківської школи № 1.

«Це дуже цікаво, дуже корисно. Хоча правила я знаю, дотримуюся їх. Коли їде машина, не треба перебігати дорогу, - розповідає п’ятикласник Ростислав Бабіч, який навчається у Первомайській ЗОШ № 6. - Таку виставу я ще не бачив, у Харкові в театрі не був. Це допомагає краще запам’ятати правила».

Просвітницькі заходи, організовані Фондом, потішили не лише учнів, але й місцевих освітян.

«Було настільки змістовно, настільки цікаво! І це актуально, оскільки якраз співпало з місячником правил дорожнього руху – і діти показали, що з ними працюють в школах класні керівники, вчителі. Адже учні були активними, відповідали на запитання. Тож ми дуже задоволені та вдячні –приїжджайте до нас ще, привозьте нові вистави – тепер вже новорічні!», - зазначає Наталія Коптєва, начальник відділу освіти Барвінківської РДА.

Нагадаємо, Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області реалізує проект «Безпека руху – безпека життя» у співпраці з обласним управлінням патрульної поліції та Харківським театром для дітей та юнацтва. Просвітницькі заходи в рамках цього проекту вже відбулися у Валківському та Великобурлуцькому районах.