Проведено благодійні медогляди в Курульці та Андріївці

23.05.2019
Проведено благодійні медогляди в Курульці та Андріївці

Цього тижня бригада висококваліфікованих лікарів – травматолог, окуліст, кардіолог, спеціаліст з ультразвукової діагностики, гінеколог –  обстежила мешканців села Курулька Барвінківського району та селища Андріївка Балаклійського району. Люди змогли не тільки отримати консультації фахівців вузького профілю, але й зробити електрокардіограму, поміряти внутрішньоочний тиск, пройти УЗД внутрішніх органів, визначити рівень цукру в крові тощо.

Курулька – це невеличке село на Барвінківщині, що знаходиться майже на межі з Донецькою областю. Автобуси сюди не ходять, добратися до села можна тільки на автомобілі, здолавши кілометри виткого серпантину та бездоріжжя. У Курульці є скромний фельдшерський пункт, в якому працюють фельдшер і молодша медична сестра. Саме на базі цього пункту і було організовано профілактичний огляд населення. На прийом до харківських докторів завітало більше двох десятків людей – переважно пенсіонерів, осіб з інвалідністю, яким здоров’я не дозволяє виїхати з села до лікарні.        

«Ми дуже задоволені, що до нас лікарі Фонду завітали, адже завдяки цьому всіх спеціалістів можна пройти тут, на місці. Від Курульки до Барвінкового – 35 кілометрів, транспорт не ходить, хіба що на шкільному автобусі можливо з села виїхати, якщо попроситися. Тож ми щороку чекаємо на ці благодійні медогляди», - каже фельдшер Тетяна Кіяшко.

В селищі Андріївка Балаклійського району ситуація з медичним обслуговуванням значно краща: тут функціонує гарна амбулаторія з чотирма сімейними лікарями, періодично приїжджають ще й спеціалісти з районної лікарні. Незважаючи на це, благодійні медогляди Фонду незмінно користуються попитом серед місцевих жителів. Так було і цього разу: перед кожним кабінетом утворилася черга з бажаючих отримати консультацію харківського фахівця. Традиційно найбільше пацієнтів прийняли кардіолог і лікар ультразвукової діагностики.

«Людей прийшло багато, адже не всі можуть виїхати з селища в район, особливо люди похилого віку. Багато хто ходить погано, на костилях, добратися для них у лікарню в Балаклії проблема, - зазначає завідуюча амбулаторією загальної практики сімейної медицини селища Андріївка Людмила Голінко. - Я всіх своїх хворих, щодо яких маю питання, відправила до профільних спеціалістів. Ось після кардіолога, травматолога вже прийшли до нас люди, у яких виявили певні патології, будемо визначатися з лікуванням».

Валерій Маденко, який працює водієм у місцевому відділенні підприємства  «Укргазспецбудмонтаж», потрапив на благодійний медогляд випадково. Чоловік розповідає: відвідувати докторів йому зазвичай ніколи, бо весь час за кермом, але зараз він на лікарняному – приходить в амбулаторію на процедури, щоб нормалізувати артеріальний тиск. Дізнавшись про медогляд, Валерій скористався нагодою та обійшов усіх спеціалістів.

«Все дуже добре, лікарі чудові, сподобалося все! Я на роботі постійно, мені нема коли було, а от зараз зміг пройти медогляд. Кардіограма нормальна, УЗД нормальне, а щодо тиску я вже лікуюся. Такі медогляди дуже потрібні, особливо для тих, хто не працює, хто малозабезпечений. Тут УЗД безкоштовне, а в районній лікарні це мінімум 150 гривень – не кожен може стільки заплатити», - розмірковує Валерій Маденко.

В обох селах медбригада Фонду працювала до останнього пацієнта. Загалом лікарі надали місцевим мешканцям близько півтисячі медичних послуг.