Родинам з особливими дітками Фонд передав харчі й солодощі

20.12.2017
Родинам з особливими дітками Фонд передав харчі й солодощі

У День святого Миколая представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області провідали своїх підопічних з громадської організації «Перлина» у Барвінківському районі. Сім’ям, в яких живуть діти та молоді люди з особливими потребами, доброчинці вручили продуктові набори і солодкі подарунки.

Людмила Мусієнко – мама дівчини з інвалідністю. Її донька народилася з кістою головного мозку, яка зачіпає мовний центр. Через це дитина почала говорити аж у шість років, та й зараз, у свої вісімнадцять, Тетяна розмовляє з великим трудом. Зарадити цьому ніяк не можна: кіста неоперабельна, дівчина офіційно має статус інваліда другої групи. Єдиний вихід – пожиттєво приймати ліки. Тетяниної пенсії з інвалідності ледь вистачає на підтримуючу терапію, і з кожним роком родині все важче зводити кінці з кінцями.

«Раніше я працювала, дідусь та бабуся були з моєю донькою, але рік тому мене скоротили на роботі, тому тепер я сиджу дома з дитиною. Єдиний годувальник у сім’ї – чоловік, він на шкільному автобусі працює», - розповідає Людмила Мусієнко.

Дев’ять років тому такі родини об’єдналися у громадську організацію «Перлина». На сьогодні до неї входить 42 сім’ї, що мешкають у місті Барвінковому та районі. Спільними зусиллями батьки шукають спонсорів, організують цікаве дозвілля своїм особливим дітям, діляться досвідом і морально підтримують один одного. З 2015 року з «Перлиною» співпрацює Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області, який періодично закуповує для родин продукти харчування. Цьогорічна зустріч з підопічними сім’ями припала на 19 грудня, тож окрім продуктових наборів доброчинці передали дітям солодкі гостинці  від святого Миколая.

«Вже склалася така традиція – зустрічатися з вами напередодні зимових свят, і ми дуже цьому раді, - звернувся до родин Євген Шаповал, голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. - Нехай ці невеличкі подарунки піднімуть настрій вам і вашим діткам, налаштують на святковий лад. Бажаємо кожній родині здоров’я та добробуту!».

Як виявилося, діти також прийшли на зустріч не з пустими руками: вони підготували для представників Фонду саморобні сувеніри – авторський малюнок і сплетену з бісеру шкатулку з прикрасами. А батьки з «Перлини» поділилися гарною новиною – вперше в історії цієї організації інваліду з дитинства вдалося отримати роботу.

«Саме велике, що нам вдалося зробити – це те, що працевлаштувалися наші люди. Це вже великий успіх. У нас хлопчик влаштувався працювати вчителем образотворчого мистецтва в школу – завдяки розголосу, в тому числі завдяки публікаціям Фонду, - розповідає голова правління ГО родин дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства «Перлина» Олена Салюк. – А ще влаштувалися наші інваліди до міськгазу. Це дуже гарно, тому що молодій людині з інвалідністю важко сидіти зі своїми проблемами у чотирьох стінах, відчувати себе непотрібною».

Проблема соціалізації та дефіциту спілкування – така ж болюча для цих родин, як і проблема матеріального забезпечення. Втім, на фоні розмов про інклюзію у «Перлині» сподіваються, що ставлення до людей з особливими потребами поступово покращиться. 

Фото