Родини дітей з інвалідністю отримали харчові набори від Фонду

14.12.2018
Родини дітей з інвалідністю отримали харчові набори від Фонду

Напередодні зимових свят Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області передав продукти харчування сім’ям у Барвінківському районі, в яких є діти або молоді люди з інвалідністю. Привітання і пакунки зі смаколиками отримали 42 родини.

«Перлина» – це громадська організація Барвінківщини, яка об’єднує батьків невиліковно хворих дітей. Їх діагнози говорять самі за себе: ДЦП, онкологія, захворювання серця, епілепсія, діабет. Щоденна боротьба за життя та здоров’я дитини настільки виснажує, що без сторонньої підтримки просто не обійтися, зізнаються батьки.

Барвінківчанка Світлана Бужура доглядає 28-річну доньку, яка має важку форму ДЦП і страждає від епілептичних нападів, та стареньку матір. Три тижні тому Світлана поховала чоловіка, єдиного годувальника у родині. Як сім’я виживатиме без нього, жінка не знає, адже тільки на ліки та засоби гігієни для лежачої доньки щомісяця уходить понад дві тисячі гривень. Та Світлана каже, що фінансові проблеми не такі страшні, коли поруч є небайдужі люди. Для неї теплі слова благодійників і пакунок з харчами – це знак уваги, свідчення того, що вона не наодинці зі своїм горем.

«Морально дуже важко бачити, як твоя дитина мучиться, як її скручують ці епілептичні напади. Як дитина дивиться на тебе такими оченятами, мовляв, «Мамо, допоможи», а мама нічим допомогти не може, - ковтаючи сльози розповідає Світлана Бужура. - Завдяки таким людям, що нас підтримують, ми тримаємося. Велике їм спасибі, здоров’я міцного, всього найкращого! З їхньою підтримкою і нам легше».

Представники Фонду приготували продуктові подарунки для 42 родин. У кожному пакунку – яблука, печиво, згущене молоко, цукор, крупи. Це те, що попросили самі сім’ї. Олена Салюк, голова правління ГО «Перлина», зазначає: деякі родини живуть у таких злиднях, що для них звичайна згущенка є делікатесом.

«Сказати, що живеться важко, – це нічого не сказати. Пенсія з інвалідності маленька, менше півтори тисячі гривень, а ліки коштують дорого, - каже жінка. – Тому продуктові набори – це відчутна допомога. Родина може зекономити на харчах і купити той же пральний порошок, мило, бо буває, що на це просто не вистачає грошей».

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області підтримує сім’ї, що входять до ГО «Перлина», з 2015 року. Традиційно у грудні доброчинці зустрічаються зі своїми підопічними, щоб привітати їх з прийдешніми святами та надати адресну допомогу.