Роздано другу партію гуманітарної допомоги від угорських благодійників

19.07.2016
Роздано другу партію гуманітарної допомоги від угорських благодійників

 

Представники Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області передали вимушеним переселенцям з Донбасу ще 450 продуктових та гігієнічних наборів від Угорської екуменічної служби допомоги. Другу партію гуманітарки було розподілено між сімома районами – Борівським, Валківським, Великобурлуцьким, Зачепилівським, Нововодолазьким, Ізюмським та Куп’янським, а також Харковом.

За офіційними даними, у Харківській області зареєстровано близько 110 тисяч переселенців, насправді ж їх набагато більше. І значна частина цих людей живе за межею бідності. Найбільшу скруту терплять пенсіонери, одинокі мами з дітьми-інвалідами, багатодітні родини. Вони втекли від війни, щоб залишитися живими, а натомість змушені щодня брати участь у нескінченній гонці на виживання. Жорстка економія на всьому і підтримка благодійних організацій – ось що рятує їх від голоду й остаточної зневіри.

«Спасибі велике за допомогу! Тільки завдяки волонтерам ми якось виживаємо, бо грошей катастрофічно не вистачає. Багато хто з переселенців повертається назад, додому, тому що бракує коштів на існування, немає чим платити за житло», - каже переселенка з Луганська Олена Самко.

Дата, коли вона з чоловіком та двома дітьми полишила рідне місто, назавжди викарбувалася в її пам’яті – 29 грудня 2014 року. Виїжджали поспіхом після трагічної загибелі близького друга, захопивши з собою тільки найнеобхідніше. Облаштуватися у Харкові родині Самків допомогла Віола Юлдашева, вдова знаменитого комбата Темура Юлдашева, життя якого обірвала снайперська куля у бою за Савур-Могилу. Ця мужня жінка, яка наразі сама виховує п’ятьох дітей, стала для Олени по-справжньому рідною людиною. Вони усіляко допомагають одна одній, разом долають труднощі та негаразди. Ось і зараз, поки Віола приглядає за дітьми, Олена отримує для обох сімей гуманітарну допомогу. У пакунках – крупи, борошно, консерви, цукор, пральний порошок, шампунь, мило, зубна паста та інші корисні речі. Завдяки підтримці благодійників та просто добрих людей Оленина родина потроху оговталася від жахіть війни і тепер намагається жити далі.

«Ми нев’їзні до Луганська, бо мій чоловік служить в українській армії. Як буде – так буде. Дякувати богу, ми всі живі-здорові, у Харкові почуваємося безпечно, вже призвичаїлися. Я всім кажу, що такої підтримки, як у Харкові, немає ніде», - зазначає Олена Самко.

Угорська екуменічна служба допомоги розпочала свою діяльність в Україні, як тільки стало зрозуміло, що військове протистояння на Донбасі триватиме довго та призведе до появи величезної кількості вимушених переселенців. Угорці вже багато років допомагають біженцям, жертвам повеней, землетрусів та інших природних і техногенних катастроф по всьому світу. Вони забезпечують постраждалих продуктами, одягом та найнеобхіднішими речами. Програму підтримки переселенців в Україні угорські волонтери реалізують на кошти міжнародної благодійної організації ACT Alliance (м. Женева). На Харківщині виконання цієї програми координує представник Фонду соціального розвитку Наталя Назаренко. За її словами, незважаючи на значний обсяг допомоги, цього виявилося недостатньо.

«На жаль, у нас дуже багато переселенців живуть у злиднях. На всіх гуманітарки не вистачило. Прохання про допомогу продовжують надходити і досі: людям нема чим прати речі, нема що їсти. Адже на мінімальну пенсію, на мізерні державні виплати прожити нереально. Ми продовжуємо збирати дані, щоб наші угорські партнери мали точне уявлення про ситуацію з переселенцями на Харківщині і могли скорегувати свою програму допомоги», - говорить Наталя Назаренко.

Другу партію угорської гуманітарки розподілили наступним чином: по 50 наборів отримали Ізюмський та Великобурлуцький райони, 54 – Куп’янський, 48 – Нововодолазький, 26 – Зачепилівський, 25 – Валківський, 20 – Борівський. Решту отримали переселенці, які наразі мешкають у Харкові.