З надією на краще

23.09.2015
З надією на краще

 

НОВОВОДОЛАЗЬКИЙ РАЙОН, СЕЛО ПАРАСКОВІЯ

Тут проживає трохи більше 400 жителів. Всі вони звертаються за першою медичною допомогою до фельдшерсько-акушерського пункту, в якому вже давно працює фельдшер Ніна Фарафонова. І хоча люди добре відгукуються про її турботливе ставлення до своїх пацієнтів, але все одно надати якісну медичну допомогу їй не завжди під силу з причини обмежених можливостей ФАПу. Тож коли до села завітали кваліфіковані медики з Харкова, їхньому приїзду були раді всі – і селяни, і сама фельдшер Ніна Іванівна.

Медичне обстеження пройшли майже 100 людей, більшість з яких побували на прийомі у всіх спеціалістів – кардіолога, невропатолога, гінеколога, офтальмолога. Мешканці також проходили ультразвукове діагностування, робили електрокардіограму та аналіз крові на цукор. Всім сподобалось уважне ставлення лікарів, які не поспішаючи обстежували та консультували своїх пацієнтів.

У Парасковії на прийом до лікарів прийшла незвичайна пацієнтка. Віра Ананко три роки тому стала відома на всю Україну, бо саме їй спеціалісти Харківського центру нефрології і урології зробили унікальну операцію - першу в нашій країні аутотрансплантацію нирки.

Тоді Віра Ананко потрапила в Центр в критичному стані. З'ясувалося, що її єдина нирка була вражена раковою пухлиною (кілька років тому жінка перенесла операцію по видаленню однієї нирки). Задля врятування хворої лікарі вирішили провести складну операцію – аутотрансплантацію. Вражений орган вони вирізали, видалили на ньому пухлину і знову трансплантували нирку на місце. Такі складні операції в Україні раніше не проводилися, і Віра Ананко стала першою, кому її зробили. Цей випадок став свідченням високого рівня лікарів і медицини у Харківській області.

Зараз Віра Панасівна відчуває себе добре і, за її словами, прийшла на медогляд скоріше заради того, щоб привести сюди свого чоловіка Василя Борисовича, який нещодавно переніс інфаркт та інсульт. Але вона і сама скористалася нагодою пройти безкоштовне обстеження.

Віра Ананко:

- Я перенесла важку і унікальну операцію на нирці. Зараз щаслива, що живу, бачу сонечко, радію кожній квіточці, кожному дню, який дарує мені Бог. Моя операція, яку я перенесла, є доказом, що в нас є професійні медики, які можуть і хочуть допомагати людям. Ті лікарі, що сьогодні завітали до нашого села, також є гарними професіоналами, в яких відчувається любов і повага до своїх пацієнтів. Побільше б таких лікарів!

Олена Бондаренко, кухар ТОВ «Мелихівське» прийшла на обстеження до лікарів з дочкою та онуком. Маленькому хлопчику представники Фонду подарували альбом для малювання та різнокольорові фломастери.

- Дуже нам сподобалось, як лікарі Благодійного фонду уважно вислуховують своїх пацієнтів, обстежують, - каже пані Олена. - Нікуди не поспішають, як в деяких лікарнях, до яких ми їздимо. Хоча й самі вони приїхали здалеку. Якби такі лікарі були у всіх лікарнях! Наша фельдшер Ніна Фарафонова нам дуже допомагає, але і її можливості небезмежні. Хотілося, щоб у медбригаді був педіатр, щоб ми могли привести на обстеження ще й наших діточок. Маємо надію, що вони до нас приїдуть наступного разу. Ми на них чекаємо!

Окрім села Парасковія мобільні бригади волонтерів-медиків встигли минулого тижня побувати ще й в інших селах Нововодолазького району – Каравані, Комінтерні та Мелихівці.

Сергій Кохан, регіональний представник Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області у Нововодолазькому районі:

- Жителі сіл нашого району дуже позитивно відносяться до ініціативи Фонду проводити такі виїзні медогляди. В селах є ФАПи і є лікарі, які готові за покликом серця допомагати людям. Але, на жаль, мізерне фінансування сільської медицини, перекладення цього фінансування на плечі місцевих громад ставить під питання взагалі існування медицини на селі. Діяльність Фонду, його медична й інші програми, конче необхідні усім жителям області, а особливо сільським мешканцям. Якщо зараз не приділити увагу селу, то ми можемо його загубити, чого ні в якому разі не можна допустити.

БАЛАКЛІЇВСЬКИЙ РАЙОН, СЕЛО ПЕТРІВСЬКЕ

Тут з нетерпінням чекали на приїзд медичної бригади Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, бо вже чули схвальні відгуки про консультації висококваліфікованих лікарів у інших селах, гадали, чи завітають до них, у сільську глибинку. Петрівське розташоване близько 40 кілометрів від райцентру. Колись тут була повноцінна лікарня, та згодом, в епоху недолугих реформувань, її перекваліфікували в амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Результат для мешканців виявився невтішним – їх позбавили повноцінного медичного обслуговування.

- Дійсно, в сільській медицині проблем вистачає, - розповідає тимчасово виконуючий обов’язки завідувача амбулаторії Олександр Скалицький. – Не вистачає кваліфікованих лікарів різного профілю, сучасного медичного обладнання тощо. Тому відвідини сіл медичними бригадами Благодійного фонду є дуже важливими заходами. До того ж обласні лікарі діляться з нами досвідом, що особливо важливо для сільських молодих медиків. Ці знання обов’язково стануть їм у нагоді.

Бажаючих потрапити на прийом було дуже багато, в тому числі і з навколишніх населених пунктів. І про них теж потурбувалися. Транспортне питання з підвозу селян взяло на себе ТОВ «АПК Донець», що входить до складу агрооб’єднання AgroGeneration.

Наталія Зубенко завітала на прийом, бо у неї останнім часом виникли певні проблеми зі здоров’ям. Вона отримала повноцінну консультацію, і як бувший медик вона високо оцінила роботу лікарів.

- Це вкрай важлива ініціатива з боку Фонду, - зазначила Наталія Федорівна. – Особливо це стосується літніх людей, які не в змозі відвідувати районну чи харківські лікарні. А тут до нас приїхали висококваліфіковані лікарі, безкоштовно надали консультацію. Величезна їм подяка!

Цілком з нею погоджується і Микола Непочатов«Мене уважно оглянули, вислухали і порадили, що робити з моїм захворюванням очей. Відтепер знаю і діагноз, і як лікуватися, - говорить Микола Іванович. – Тільки той, хто як жителі віддалених сіл позбавлений повноцінного медичного обслуговування, зрозуміє, наскільки ми вдячні Фонду за його роботу. Велика їм подяка і шана!

Вже вечоріло, а люди все йшли на прийом.

- Сьогодні наші лікарі вже обстежили близько двохсот чоловік, - зауважила куратор медичної бригади Ірина Кузнецова. – І чимало селян з нетерпінням очікують нашого наступного приїзду. Вважаю, це найкраща подяка нашим медикам і Фонду.

Василь Михайленко, Ігор Тесло.