З турботою про багатодітні сім'ї

03.08.2015
З турботою про багатодітні сім'ї

 

Багатодітні сім'ї переселенців з Донецької і Луганської областей отримали гуманітарні набори від Благодійного Фонду соціального розвитку Харківської області і Угорської екуменічної служби допомоги.

Уже рік, як до нашого лексикону міцно увійшли слова: війна, АТО, переселенці, волонтери. З початком військових дій у Донецькій і Луганській областях тисячі людей стали біженцями. У першу чергу, зібравшись на швидку руку, від'їжджали сім'ї з дітьми. Багато хто з них осів в Харківській області.

У липні співробітники Фонду соціального розвитку Харківської області разом з волонтерами Угорської екуменічної служби допомоги (організацією, заснованою протестантськими і православними церквами в Угорщині) надали гуманітарну допомогу сім'ям переселенців, які виховували трьох і більше дітей, в Харкові (500 сімей) і районах області: у Першотравневому (19 сімей), Барвінківському (9 сімей), Балаклеївському (18 сімей), Великобурлуцькому (12 сімей), Близнюківському (3 сім'ї).

Усі багатодітні сім'ї отримали базовий продуктово-побутовий пакет, до якого увійшли гречка, рис, горох,  тушковане м'ясо, макаронні вироби, борошно, соняшникова олія, чай, печиво, а також пральний порошок, миючі засоби, шампунь, гель для душу, зубна паста і зубні щітки.

Сім'ї, в яких виховуються четверо і більше дітей, «в навантаження» до базового пакету отримали набір посуду: каструля, друшляк, миски і чашки, міцність яких оцінять усі багатодітні батьки.

Особливу увагу у Фонді зробили сім'ям, в яких є діти до 1,5 років. Для них підготували ще і дитячий набір. Молоді батьки були дуже вдячні за підгузники і інші засоби гігієни, а також дитяче харчування - пюре і розчинні каші.

Сім'ям, які отримали усі три набори, довелося думати,  як доставити їх додому, адже їх загальна вага - 70 кг! Але цю проблему вирішували з посмішкою. І щиро дякували Фонду за допомогу і увагу.

Найближчим часом волонтери відправляться з наборами продуктів, побутової хімії і посуду в інші віддалені куточки області, де теж мешкають переселенці,- Зачепилівський, Валківський райони.

Усього допомогу отримають 1200 сімей. Це – частина спільного проекту двох організацій: Благодійного Фонду соціального розвитку Харківської області і Угорської екуменічної служби допомоги. Допомогти українцям, позбавленим через війну рідної оселі, - сьогодні головне завдання угорських волонтерів, які проводять подібну роботу з біженцями і переселенцями в 35 країнах світу.

У Благодійному Фонді нам розповіли, що надання допомоги сім'ям переселенців - це не разова акція. «Тут багато людей живуть вже рік, і ситуація, хоч і стає кращою за допомогою волонтерів, але все-таки не настільки, щоб сказати: у цих людей все гаразд, у них все є. У них немає головного – рідної оселі, і тому наша допомога буде актуальною, поки вони не зможуть повернутися у свої домівки», - говорить волонтер Наталія Назаренко.