Садове підприємство, створене за підтримки Фонду, успішно працює

05.07.2018
Садове підприємство, створене за підтримки Фонду, успішно працює

Відродження яблуневих садів на Валківщині йде за планом: з понад п’яти тисяч занедбаних дерев ожило та почало плодоносити більше 60 %. Це результат майже трирічної роботи садового підприємства, створеного за фінансової підтримки Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області.   

Агроном-садовод Юрій Бабешко може говорити про яблуневі дерева годинами: як їх правильно обрізати, чим підгодовувати, коли обприскувати. Йому достатньо одного погляду, щоб визначити сорт яблуні або назвати хворобу, яка вразила гілки. За останні 15 років чоловік  вдихнув нове життя у кілька занедбаних садів, але цей, поблизу села Серпневе Валківського району, – був у найважчому стані. Юрій Бабешко каже: знав, на що йшов, тому і не злякався роботи. Та й фінансова підтримка Фонду дуже допомогла – кошти пішли на оплату праці найманих працівників, закупівлю добрив і хімікатів для обробки дерев, а також оренду та придбання необхідної техніки.

«Трактор у мене був, техніку для дискування ґрунту доводиться орендувати, а завдяки Фонду я зміг купити бочку ОПВ-200 для обприскування саду, оскільки її ніде взяти не можна – ані в оренду, ані позичити на якийсь час. Бо ті, в кого є ці бочки, вони їм самим потрібні. Дякую Фонду – тепер і я маю таку бочку! Адже обприскування – це життя саду. Це і підгодовування дерев, і боротьба зі шкідниками – особливо це важливо для такого старого саду, який був запущений, роками ніяк не оброблявся», - зазначає агроном-садовод

Найбільшою проблемою були хащі дикої порості. На те, щоб розчистити сад, знадобилося майже три роки – це, до речі, мінімальний строк для відновлення здичавілих дерев. Тільки зараз, наголошує Юрій Бабешко, нарешті досягнуто рівень, коли проти небажаної порості можна застосовувати гербіциди.

«Результат трирічної праці видно неозброєним оком. Ряди дерев розчищені, добре провітрюються, а на самих яблунях висить рясна зав’язь. Приємно спостерігати за професійною роботою, бачити доглянутий, відновлений сад, - каже голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал. – І ще приємніше мати справу з людиною, яка виконує свої зобов’язання, адже частину коштів, наданих для створення цього садового підприємства, Фонду вже повернуто».

На сьогодні з 24 гектарів саду відроджено майже 20, тож робота триває. Дерева потребують догляду цілий рік: взимку це обрізка, весною – підкормка, влітку – обробка від шкідників, а восени – збір врожаю. На постійній основі у садовому підприємстві Юрія Бабешка, окрім нього самого, працює ще три робітники, а коли настає час збирати яблука, залучаються сезонні працівники.  Щоправда, позаминулого року врожаю практично не було, а ось торік вдалося зібрати понад сто тонн плодів. Цього року Юрій Бабешко сподівається, що врожай буде на 10-15 % вище.