Селяни: «Чекаємо лікарів Фонду, як манну небесну»

13.06.2019
Селяни: «Чекаємо лікарів Фонду, як манну небесну»

Сотні кілометрів доріг і десятки вдячних людей у кожному селі – медики Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області продовжують проводити виїзні профілактичні огляди сільського населення. 11 і 12 червня лікарі працювали в Африканівці Барвінківського району та в Савинцях на Балаклійщині. Місцеві мешканці отримали безкоштовні консультації невропатолога, окуліста, кардіолога, спеціаліста з ультразвукової діагностики та гінеколога.

Запаморочення, слабкість, погане самопочуття – останнім часом у пенсіонерки Людмили Сергіївни все частіше підвищується тиск. Жінка прийшла на благодійний медогляд, щоб зробити електрокардіограму та показатися профільному спеціалісту.

«Є хронічні захворювання, та й перевіритися зайвий раз не завадить. Бо ви ж знаєте, як у селі у нас: нікуди не доберешся, автобуси не ходять. Якщо треба до лікарні, то наймаємо за свій кошт транспорт і їдемо, - розповідає жителька Африканівки Людмила Сергіївна. – От де ми можемо той же цукор перевірити? Тільки в Барвінковому, і то не кожен раз, гінеколога пройти – так само. Тому ми дуже задоволені, що приїжджають лікарі в наше село».

Медики Фонду проводять в Африканівці профілактичні огляди щороку, починаючи з 2015-го. У місцевому фельдшерсько-акушерському пункті завжди раді харківським лікарям. Їх приїзд – це подія для села, адже просто на місці можна пройти ультразвукове дослідження, зробити електрокардіограму, перевірити зір та визначити рівень цукру в крові. Цього разу медбригада Фонду обслугувала близько трьох десятків селян.      

«Дуже гарні спеціалісти, відгуки людей дуже позитивні – ми чекаємо лікарів кожен рік, як манну небесну! Якщо у когось знаходять патології, пацієнтів направляють далі на дообстеження, потім хтось у мене амбулаторно лікується, а деякі навіть до стаціонару потрапляють. Тож велике спасибі лікарям за увагу до здоров’я сільських мешканців!», - каже медсестра Ольга Романовська, яка завідує Африканівським ФАПом.

Гостинно зустріли докторів Фонду і в селищі Савинці Балаклійського району. В місцевій амбулаторії працюють три сімейних лікаря – допомога колег з Харкова їм дуже у нагоді. Спеціалісти вузького профілю мають ширші діагностичні можливості та більш компетентні у питаннях, що стосуються захворювань серця, очей та нервової системи.

«Ми працюємо як первинна ланка, але у нас немає УЗД-апарата, у нас окуліст раніше приїжджав з району, а зараз телемедицина пропонується, та люди більше полюбляють спілкуватися з лікарем наживо, - зазначає Валентина Рябко, завідуюча амбулаторією загальної практики сімейної медицини селища Савинці. -  Кардіографи нам видали, глюкометри видали, але наші кардіографи триканальні, а у лікарів Фонду – 12-канальний, і кардіолог одразу ЕКГ розшифровує. Ми задоволені і люди також!».

«Я вперше на благодійному медогляді, мені дуже сподобалося: лікарі гарні, чуйні, добрі, уважні. Зауважень жодних, можу тільки сказати «спасибі» – нехай ще приїжджають, коли є час і можливість, - ділиться враженнями жителька селища Савинці Ірина Іванівна. - Кардіограму і в Савинцях можуть зробити, але ж для розшифровки треба в район їхати, а це і час, і дорога, і гроші. Виїхати з села не тільки мені, пенсіонерці, а й навіть молоді незручно, бо автобуси переповнені. У районній лікарні черга, можна цілий день витратити, а тут прийшов, дві години – і впорався».

 Нагадаємо, безкоштовні медичні огляди проводяться в сільській місцевості в рамках програми Фонду «Медицина Харківщини для людей».