Селяни – лікарям: «Приїжджайте, щоб ми були здорові!»

29.06.2017
Селяни – лікарям: «Приїжджайте, щоб ми були здорові!»

 

Мобільна медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області відвідала село Яковенкове Балаклійського району. Лікарі оглянули тут кілька десятків селян, а невропатолог ще й проконсультувала на дому післяінсультного хворого.

Стільки людей, скільки прийшло на благодійний медогляд, у Яковенківській амбулаторії сімейної медицини буває хіба що у період епідемії грипу та ГРВІ. На прийом до харківських спеціалістів завітали і пенсіонери, і молодь, і мами з дітлахами. Хтось прийшов з профілактичною метою, просто щоб перевірити стан свого здоров’я, а хтось – із конкретною проблемою.         

«Зір вже погіршується, спина та ноги болять – ось я і прийшла на медогляд.  Дуже сподобалося мені:  лікарі компетентні, уважні. Дякую, що до нас приїхали, - каже жителька Яковенкового Олена Кривоніс. - З села до районної лікарні незручно їхати, автобуси погано ходять – о шостій ранку автобус у Балаклію їде, а вертається тільки о шостій вечора. Тож доводиться таксі брати або на попутках їхати. А тут прийшов до сільської амбулаторії – і за півдня всіх спеціалістів пройшов».

Пенсіонер Анатолій Ілліч приходить на благодійний медогляд вже вдруге – торік медична бригада Фонду також працювала у Яковенковому. Тоді чоловік лишився надзвичайно задоволений отриманою консультацією. Увесь рік він дотримувався наданих рекомендацій, а тепер знову вирішив показатися спеціалістам, щоб дізнатися, чи не треба скорегувати лікування.   

«Все добре, мені сподобався прийом, лікарі хороші. Дуже важливо, щоб вони до нас приїжджали. Чому? Щоб ми здоровіші були! Бо нам, пенсіонерам, важко до Балаклії їздити, а там потрапити до лікарів важко – черги великі. Ми оце дізналися, що спеціалісти з Харкова приїдуть, і поприходили,  подобиралися з різних куточків села», - зазначає мешканець Яковенкового Анатолій Ілліч.

Отримати консультацію спеціаліста змогли навіть ті, хто не в змозі дістатися амбулаторії через слабке здоров’я. На прохання місцевих медиків невропатолог, яка приїхала до Яковенкового у складі медбригади Фонду, оглянула на дому післяінсультного хворого. Біда сталася з 80-річним Яковом Пономаренком півтора року тому: наразі чоловік ледь пересувається по хаті, не розмовляє, а його права рука напівпаралізована. Невропатолог уважно оглянула пенсіонера, скорегувала лікування та надала рекомендації щодо догляду за хворим.    

«Велика вдячність лікарям за те, що знайшли можливість приїхати до нашого села, приділити увагу нашим хворим, нашим інвалідам на дому – це дуже важливо. Адже є люди, які не можуть, на жаль, прийти до амбулаторії і викликають медиків додому, - каже Ольга Тищенко, завідуюча амбулаторією сімейної медицини села Яковенкове. - Я як сімейний лікар, звісно, завжди можу поїхати на виклик, але викликати додому спеціаліста вузького профілю – це проблема. Дякуємо за те, що всіх подивилися, всім провели діагностику, надали рекомендації.  Хочу знову запросити лікарів – приїжджайте за можливості до нас ще, ми будемо раді такій співпраці!».  

В ході благодійного медогляду у селі Яковенкове лікарі Фонду надали місцевому населенню 264 медичні послуги. Це не тільки консультування, але й зняття ЕКГ, вимірювання артеріального та очного тиску, визначення рівня цукру у крові, проведення ультразвукового дослідження внутрішніх органів тощо.