Селяни про благодійні медогляди: «Спасибі тим, хто це придумав!»

14.08.2017
Селяни про благодійні медогляди: «Спасибі тим, хто це придумав!»

 

Мобільна медична бригада Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області вперше завітала до села Мечебилове Барвінківського району. Лікарі безкоштовно обстежили та проконсультували всіх бажаючих, загалом надавши місцевому населенню 231 медичну послугу.

Прийом пацієнтів було організовано на базі сільської амбулаторії. Людей консультували офтальмолог, лікар ультразвукової діагностики, кардіолог, невропатолог і гінеколог. Спеціалісти привезли з собою сучасне медичне обладнання, тож селяни мали змогу зняти електрокардіограму, обстежити внутрішні органи, визначити рівень цукру у крові, поміряти внутрішньоочний тиск.

«Дякую Фонду, що організував таке діло! Я пройшов усіх лікарів, до кого хотів потрапити. Мені вже шістдесят перший рік, то всяко буває – і сердечко треба було перевірити, і внутрішні органи, і очі, - каже житель села Олександр. - Приймали мене чудово, все пояснили, розповіли. Офтальмолог рецепт на окуляри виписала, буду купувати. Я вдячний всім лікарям і прошу їх приїжджати до нас ще!».

Мечебилове знаходиться майже у 50 кілометрах від Барвінкового. Автобус до райцентру  ходить лише два рази на тиждень, тож якщо виникає потреба поїхати до районної лікарні, селянам часто доводиться винаймати машину – а це задоволення дороге. Завдяки благодійному медогляду, організованому Фондом, люди змогли проконсультуватися зі спеціалістами, не полишаючи рідне село.        

«Спасибі лікарям за те, що приїхали! Це нам дуже треба, бо важко людям діставатися до районної лікарні. От сестра моя їздила до хірурга аж у Балаклію – це було простіше, ніж до Барвінкового. Черги дуже великі, можна приїхати, за 200 гривень машину найняти, просидіти весь день – і не потрапити до лікаря. Тому велике спасибі тим, хто придумав такі виїзні медогляди», - зазначає мешканка Мечебилового Любов Володимирівна.

«Медичні бригади Фонду працюють для того, щоб виявляти та попереджати серйозні хвороби. І вони цю задачу виконують: наприклад, на початку серпня у Новій Миколаївці наші лікарі діагностували у пацієнта інфаркт. У Мечебиловому також на прийом прийшов чоловік з хворим серцем – йому рекомендували відповідне лікування», - розповідає Інна Макаревич, координатор Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області у Барвінківському районі

Починаючи з квітня і до сьогодні Фонд організував  на Барвінківщині 12 медоглядів, в ході яких селянам було надано майже три з половиною тисячі медичних послуг.

Нагадаємо, благодійна програма «Медицина Харківщини для людей» реалізується з 2015 року на території всієї області.