Селянина з обгорілими ногами доставлено на лікування у Харків

24.11.2017
Селянина з обгорілими ногами доставлено на лікування у Харків

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області допоміг організувати транспортування до опікового центру у Харкові мешканця села Садове Близнюківського району, який серйозно постраждав внаслідок пожежі. Спеціалісти вже оглянули пацієнта і наразі складають план його лікування.

Біда сталася з Володимиром Томашенцем за чотири дні до його сімдесятиодноріччя. Пообіді 21 листопада чоловік ліг подрімати, а отямився аж за добу у Близнюківській районній лікарні. Як з’ясувалося пізніше, пенсіонер уві сні не помітив, що під ним тліє диван; коли від запаху гару прокинувся, не зміг вийти з дому – втратив свідомість. Врятували Володимира Володимировича односельці, які, помітивши дим, викликали пожежників та медиків.  

«З місця пожежі швидка привезла чоловіка до районної лікарні. Він був у вкрай важкому стані, у комі другого ступеню, з опіками переважно нижніх кінцівок різної ступені – від першого до четвертого. Також у нього був опіковий шок, отруєння продуктами горіння, - розповідає заступник головного лікаря з лікувальної роботи Близнюківської ЦРЛ Любов Добруник. -  За два дні ми його вивели з коми, з шоку, і домовилися з опіковим  центром у Харкові про відправку пацієнта на лікування. Тому що зараз на перший план вийшли саме опіки нижніх кінцівок. Після таких опіків може бути ускладнення, наприклад, ниркова недостатність, і це вже не наш рівень, це рівень опікового центру».

В автопарку Близнюківської районної лікарні тільки одна машина пристосована для перевезення таких пацієнтів – це канадський реанімобіль, який передав медзакладу Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області. Потужний транспортний засіб їздить швидко та м’яко, але споживає чимало пального, коштів на яке лікарня наразі не має. Необхідну для транспортування Володимира Томашенця суму  надав Фонд соціального розвитку. 24 листопада канадський спецавтомобіль благополучно доставив чоловіка до опікового центру Харківської міської лікарні швидкої та невідкладної медичної допомоги.

«Ми дуже вдячні, що Фонд допоміг його переправити. Тому що у нас у перші дні після пожежі велика сума пішла на ліки та інші витрати, - зазначає невістка постраждалого Людмила. - Зараз чекаємо, що скажуть спеціалісти опікового центру, сподіваємося на краще. Володимир Володимирович у нас оптиміст, боєць, вже посміхається, запевняє, що все буде добре. Каже – що ж тепер робити, треба жити далі!».   

«Ми будемо слідкувати за перебігом лікування і, якщо буде потрібно, надаватимемо допомогу й далі. Бажаємо чоловікові якнайшвидше одужати!», - каже координатор Фонду у Близнюківському районі Андрій Воронкін.

Родичі пенсіонера потроху оговтуються від шоку та намагаються зрозуміти, чому сталася пожежа. Кажуть – Володимир Володимирович не палить, тож, скоріше за все, спричинити загоряння міг повітряний обігрівач. Пожежники також попередньою причиною пожежі називають необережне поводження з електроприладами.