Семінар на Дергачівщині зібрав близько ста учасників

06.02.2017
Семінар на Дергачівщині зібрав близько ста учасників

Про законодавчі новинки – цікаво та доступно. Експерти Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області провели інформаційний семінар для представників органів місцевого самоврядування та співробітників комунальних установ Дергачівського району.  

Зустріч розпочалася з презентації програм і проектів, які наразі реалізує Фонд з метою сприяння розвитку місцевих громад. Про цей напрямок роботи детально розповів експерт Фонду з місцевого самоврядування Олександр Міщан.

Далі мова пішла про особливості та практичні аспекти електронного декларування доходів – ця тема викликала значний інтерес серед учасників заходу. Цьогоріч депутати місцевих рад і працівники органів місцевого самоврядування вперше заповнюватимуть електронні декларації, тож підготовлена експертами покрокова інструкція виявилася дуже доречною.     

«До 1 квітня поточного року кожен з посадовців та депутатів місцевих рад повинен подати електронну декларацію до спеціально уповноваженого державного органу. Більше того, її важливо подати не лише у вказаний строк, але і безпомилково, щоб у майбутньому не довелося нести відповідальність за неправильно надану інформацію», - зауважує експерт Фонду, доцент кафедри регіонального управління та місцевого самоврядування ХарРІ НАДУ при Президентові України Олег Конотопцев.

З не меншим інтересом учасники семінару слухали доповідь про особливості земельних відносин в Україні. Своїми міркуваннями на цю тему поділився з присутніми професійний землевпорядник Роман Леонов. Зокрема, він з жалем констатував, що найближчим часом місцеві громади не отримають обіцяних повноважень щодо передачі в оренду земель, розташованих поза населеними пунктами. На ці повноваження можуть розраховувати у майбутньому, після прийняття відповідного закону, тільки ті територіальні громади, які вже об’єдналися та розробили технічну документацію на встановлення меж ОТГ.

«Дуже важливо проводити такі навчально-інформаційні семінари, оскільки взаємодія місцевих органів публічної влади з громадськими організаціями, експертним та науковим середовищем дає представникам місцевого самоврядування можливість більш ефективно здійснювати свої повноваження на благо територіальних громад», - вважає заступник голови Дергачівської районної ради Віра Стрілець.

Учасниками семінару стали близько ста керівників та працівників органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, співробітників комунальних підприємств, установ та організацій Дергачівського району. Подібні інформаційні заходи проводитимуться і надалі.

Фото