Семінар у Балаклійському районі пройшов при повній залі

17.03.2017
Семінар у Балаклійському районі пройшов при повній залі

 

Депутати, працівники та очільники сільських, селищних рад з усієї Балаклійщини завітали на зустріч з експертом Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області, щоб обговорити нюанси електронного декларування.

Наприкінці минулого року е-декларації заповнювали ті, хто займає керівні посади в органах влади, тепер настала черга для рядових представників органів місцевого самоврядування. Останній строк подачі електронного звіту про статки та майно – 31 березня. Для більшості місцевих чиновників і депутатів процедура е-декларування є абсолютно новою, тому інформаційний семінар на відповідну тему дійсно став у пригоді.     

«На сьогоднішній день це найбільш актуальне питання, - зазначає голова Балаклійської районної ради Олександр Літвінов.  - Часу лишилося обмаль, а питань накопичилося дуже багато. Депутати сільських та селищних рад вперше заповнюють декларації, тому для них це все нове, починаючи з отримання електронних ключів і закінчуючи деякими технічними нюансами. Семінар дуже корисний, бо основна увага була зосереджена на суперечливих моментах при заповненні декларації».

Експерт Фонду Олег Конотопцев презентував учасникам заходу покрокову інструкцію з заповнення е-декларації та детально розібрав кожен її пункт. В ході спільного обговорення вдалося знайти відповіді практично на всі спірні питання.

«Аудиторія виявилася добре підготованою: у кожного є цифровий підпис, а дехто і декларацію вже заповнив. Тобто у функціоналі системи декларанти розібралися самостійно, але залишилося чимало питань юридичного характеру – які активи декларувати, як ні. Саме ці конкретні випадки ми і обговорили», - розповідає експерт Фонду з питань місцевого самоврядування Олег Конотопцев.

Співпрацю з Балаклійським районом буде продовжено – від місцевих очільників вже надійшла пропозиція організувати семінари на інші актуальні теми. Зокрема, планується висвітлити питання формування місцевих бюджетів, особливості земельних відносин.