Школа місцевого самоврядування» працює на Дергачівщині

26.09.2016
Школа місцевого самоврядування» працює на Дергачівщині

 

Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області спільно з Дергачівською районною радою організував навчальний семінар для депутатів райради та керівників органів місцевого самоврядування. Це вже другий подібний захід на території Дергачівського району.  

 Виїзні навчальні семінари проводяться по всій Харківщині в рамках проекту Фонду «Школа місцевого самоврядування». Експерти Фонду надають чиновникам і депутатам консультації, знайомлять їх з останніми законодавчими змінами, дають практичні поради.

     

 «Місцеве самоврядування є найбільш наближеним для людей рівнем влади. А зараз, в умовах реформ,  його роль зростає удвічі. Наша мета –  допомогти депутатам місцевих рад та посадовцям знайти оптимальні рішення для вирішення питань місцевого значення та розвитку своїх територіальних громад», - пояснює експерт Фонду Олександр Міщан.

 Однією з найбільш обговорюваних тем семінару стало впровадження антикорупційних процедур у місцевих радах. Експертам було задано багато питань з цього приводу. Зокрема, учасників заходу цікавило, як уникнути конфлікту інтересів в діяльності місцевих рад, чого очікувати від запровадження системи електронного декларування.

 «Сьогодні в державі створено кілька нових органів щодо протидії корупції, оновлюється відповідне законодавство. Значна увага приділятиметься антикорупційним програмам в органах місцевого самоврядування, зокрема декларуванню доходів посадовців та депутатів. Наша спільна задача — зробити діяльність місцевих рад прозорою та відкритою», - наголошує експерт Фонду Олег Конотопцев.

 Не менш дискутивним було питання про особливості земельних відносин в Україні. Експерт Фонду Роман Леонов обговорив з учасниками заходу нюанси земельного законодавства та надав роз’яснення щодо повноважень органів місцевого самоврядування у сфері земельних відносин. Також експерт розповів про процедуру оформлення земельних ділянок і договорів оренди, про порядок встановлення орендної плати за землю.

 «Зараз важливо, аби органи місцевого самоврядування якомога більше використовували законодавчо надані повноваження у сфері земельних відносин. Адже місцеві ради краще, ніж на центральному рівні, знають і розуміють, як використовувати землі в рамках відповідної громади. Поряд з цим всім нам треба зосередити увагу на встановленні прийнятного рівня ставок орендної плати за землю, оскільки саме земля має стати важливим механізмом наповнення місцевих бюджетів», - зауважує Роман Леонов.

Дергачівська районна рада оголосила подяку керівництву та співробітникам  Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області за проведення на базі району серії навчальних семінарів.

 «Теоретичні знання та практичні поради, надані експертами Благодійного фонду, мають велику практичну користь для працівників місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, і виступають важливим внеском у спільну справу розбудови місцевого самоврядування, посилення спроможності територіальних громад», - наголосив голова Дергачівської райради Геннадій Лазарєв.

Крім Дергачівського району, у вересні експерти Фонду провели заняття для представників місцевого самоврядування ще у низці районів.