Школам Харківщини передано подарунки від Фонду

02.09.2017
Школам Харківщини передано подарунки від Фонду

 

Навчальні заклади Первомайського, Барвінківського, Великобурлуцького, Балаклійського та Валківського районів отримали пам’ятні подарунки від Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області. Привітання з Днем знань Фонд адресував як школярам, так і дошкільнятам, які тільки відкривають для себе світ пізнання.   

Для села Миронівка, що на Первомайщині, цьогорічне перше вересня стало особливим: після 20-літньої перерви тут відновив роботу дитячий садок. Його створили на базі місцевої школи, яка відтепер є навчально-виховним комплексом. Тож у День знань заклад радо прийняв не лише вісьмох першокласників, але й шістнадцятьох вихованців дитячого садочка. 5-річний Вітя Кашпур так хвилювався перед цією подією, що майже не спав вночі напередодні, розповідає батько хлопчика.

«Дуже переживав, рано-вранці питав, чи час вже збиратися до садочка. Він же до п’яти з половиною років дома сидів, бо не було у селі садка. А він дуже потрібен! – зазначає житель Миронівки Віктор Кашпур. – У мене зараз такі емоції, що просто немає слів! Я думаю, будуть задоволені дітки, тому що це велике діло, що зробили садок».

Символічну стрічку перед входом у садочок перерізали його маленькі вихованці разом з почесним гостем свята – головою Первомайської райдержадміністрації Володимиром Павленком. Заклад офіційно відкрито! Довгоочікуваний садок з’явився у Миронівці завдяки дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ). Саме ця міжнародна організація розробила проект садочка та профінансувала всі ремонтні роботи, закупила необхідне обладнання. Доукомплектувати садок допомогли місцеві спонсори.

«Коли підійшло уже до відкриття, ми кинулися, що жодної іграшки у садку немає. І ми почали шукати спонсорів – дзвонити, писати листи, - розповідає  директор Миронівського НВК Надія Полякова. - Одним з тих, хто відгукнувся, був Фонд соціального розвитку Харківської області. Дякуємо йому та іншим спонсорам за чудові іграшки для наших діток».

Цікаві розвиваючі іграшки отримали у подарунок від Фонду і вихованці дитячого садка у селі Шульське Первомайського району. 1 вересня у місцевому НВК відкрилася нова дошкільна група, яку також було створено на кошти ЮНІСЕФ. Це дало змогу прийняти до садочка всіх бажаючих і розділити діток за віком.  Юні вихованці закладу щиро зраділи і новій групі з чудовим ремонтом, і захоплюючим іграшкам.     

«Для нас це важлива подія, звісно. Ми вдячні Фонду соціального розвитку Харківської області за постійну підтримку. Минулого року цей Фонд придбав для нас мультимедійний проектор, передавав канцелярське приладдя, а сьогодні подарував іграшки для садочка. Тож сподіваємося на подальшу співпрацю!», - каже Ірина Гончарова, директор Шульського НВК.

«Увага школам, садочкам має приділятися не тільки на свята, а впродовж усього навчального року, - впевнений координатор Фонду у Первомайському районі Микола Тарасенко. – Особливо це стосується закладів у сільській місцевості, яким доводиться в буквальному сенсі виживати. У діток повинно бути все необхідне для навчання й розвитку, адже вони – наше майбутнє».

Микола Тарасенко також передав бібліотеці Миронівського НВК підбірку дитячої художньої літератури. Яскраві ілюстровані книжки було подаровано і школі у селі Одрадове. Літературу для сільських навчальних закладів надав президент групи компаній «Фактор» Сергій Політучий.

«Разом з нашими партнерами  Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області третій рік поспіль реалізує програму підтримки дитячих закладів у регіоні, - зазначає голова Наглядової ради Фонду Валерій Дема. - Це і адресна допомога, і спонсорування культурних та спортивних заходів для дітей, і організація дитячого відпочинку. Об’єднавши зусилля, соціально відповідальна громадськість може зробити багато корисного для підростаючого покоління».

Пам’ятні подарунки від Фонду соціального розвитку  Харківської області отримали й навчальні заклади Великобурлуччини, Барвінківщини, Валківщини та Балаклійщини. Координатори Фонду у відповідних районах передали місцевим школам і садочкам стильні настінні годинники.