Школярі Великобурлуччини долучилися до проекту «Безпека руху – безпека життя»

24.09.2018
Школярі Великобурлуччини долучилися до проекту «Безпека руху – безпека життя»

Понад півтисячі школярів Великобурлуцького району взяли участь у просвітницькому заході, організованому Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області. Доброчинці привезли до райцентру артистів Харківського театру для дітей та юнацтва з виставою «Надзвичайна історія», а також влаштували учням зустріч з представником патрульної поліції.  

На захід, який проходив у районному Будинку культури, з’їхалися діти з усіх 19 шкіл Великобурлуччини. Учні 1-8 класів, незважаючи на різницю у віці, з однаковим інтересом спостерігали за тим, що відбувалося на сцені. Яскраві декорації та сюжет вистави «Надзвичайна історія» настільки захопили юних глядачів, що вони не в змозі були стримати емоції. Діти голосно сміялися, обурювалися поганим вчинкам персонажів, схвильовано вскакували з місць, коли актори порушували правила дорожнього руху. Саме на таку реакцію і розраховували артисти театру, свідомо поєднавши серйозну тему із розважальним форматом. Адже те, що вражає та викликає емоції, краще запам’ятовується.

«Це було і весело, і корисно. Я дізнався дещо нове про правила дорожнього руху, про безпечну поведінку вдома і на дорозі. Захід мені дуже сподобався, було б добре, щоб до нас ще привозили такі вистави!», - каже Павло Гусів, учень 8 класу Черненського ліцею.

Школярі активно включилися і в бесіду з поліцейським Максимом Петуховим, який виявився  їхнім земляком – адже народився та виріс у Великому Бурлуці. Правоохоронець обговорив з дітьми найважливіші правила дорожнього руху та особистої безпеки, а також надав чіткі рекомендації, як діяти у надзвичайних ситуаціях, де шукати допомогу.

«Дуже важливо проводити подібні заходи саме в області. Наразі основна увага зосереджена на великих містах, але треба проводити роз’яснювальну, просвітницьку роботу і в містечках, і в селах», - зазначає старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Харківській області Максим Петухов

«Це дійсно ефективно, - погоджується з поліцейським начальник відділу освіти Великобурлуцької РДА Ігор Фірсов. - Після заходу я спілкувався з багатьма вчителями, представниками закладів освіти, і вони сказали, що такі заходи неодмінно потрібно проводити в районах. Тому що уроки з безпеки життєдіяльності – це добре, але тематична вистава, бесіда зі шкільним офіцером поліції – це зовсім інший рівень сприйняття і запам’ятовування інформації».

Нагадаємо, захід відбувся в рамках проекту «Безпека руху – безпека життя», який реалізує Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області у співпраці з обласним управлінням патрульної поліції та Харківським театром для дітей та юнацтва.