Школярі з Балаклійщини наживо побачили цікаву науку

18.03.2019
Школярі з Балаклійщини наживо побачили цікаву науку

Сезон «Наукових візитів до Харкова» відкрито! Першими в цьому році учасниками проекту стали школярі з села Петрівське Балаклійського району – учні 7-11 класів. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області організував для дітей екскурсію до унікальних просвітницьких закладів – Software&Computer Museum і «ЛандауЦентру».   

Учні Петрівської школи час від часу бувають у Харкові: їх возять до парку імені Горького, на театральні вистави. Але такої екскурсії у дітей ще не було! Музей історії комп’ютерної техніки та  «ЛандауЦентр» стали для сільських школярів справжнім відкриттям. Хлопці й дівчата з захопленням роздивлялися чудернацькі експонати, слухали розповіді екскурсоводів, відповідали на їх запитання та ставили свої. Більшість зібраних у Software&Computer Museum приладів учні побачили вперше в житті: круглі логарифмічні лінійки, раритетні ігрові приставки, праобрази сучасних ноутбуків і телефонів.

«Ось, наприклад, Nintendo Game Boy Color – покращена версія класичної ігрової приставки. Це взагалі-то перша селфі-палка: до приставки прикручується веб-камера, і в комплекті йшов ще кишеньковий портативний принтер. Під час гри можна було сфотографувати себе і роздрукувати на принтері. Портрети виходили десь 3 на 3 сантиметри, чорно-білі, на такому, як касова стрічка, термопапері», - розповідає Олексій Рибалко, куратор проектів Software&ComputerMuseum.

Ще більше цікавинок чекало на школярів у «ЛандауЦентрі». Тут діти стали повноцінними учасниками  наукових експериментів: вони змогли випробувати на собі дію електромагнітного поля та звукових хвиль, поекспериментувати з аеродинамічною левітацією, перевірити закони оптики та побачити штучну блискавку. Учні навіть не уявляли, що фізика може бути такою цікавою. 

«Це класно! Я більше гуманітарій, фізику не дуже люблю, але в такому вигляді, як у «ЛандауЦентрі», мені дуже сподобалося, - зізнається десятикласниця Анна Бринчак. – У школі виконувати лабораторні роботи проблематично, бо нема всього необхідного обладнання. Деякі прилади є, але вони старі, тому часто вчитель показує нам навчальні відео».

«Я багато нового і цікавого дізнався – про світло, про блискавку, про чорну діру. А в Музеї  комп’ютерної техніки мені найбільше запам’яталося креслення пристрою, яке зробив Леонардо да Вінчі», - ділиться враженнями учень 11 класу Гліб Іващенко.

«Я вже бачив такі досліди в Інтернеті, і практикували ми дещо в школі. Але було цікаво подивитися на досліди наживо, зокрема, на котушку Тесли», - каже Антон Пронькін, який також навчається в 11 класі.       

У захваті від екскурсії залишилися і вчителі, які супроводжували школярів. На думку педагогів, учні ніби заново відкрили для себе точні науки, побачили їх величезний потенціал.

«Дітям було дуже цікаво, я бачила, що вони ставили багато запитань, активно брали участь у дослідах, - зауважує вчитель Петрівської ЗОШ Наталія Жирова. - Гадаю, треба ще раз сюди приїхати і привезти інших учнів, бо я вважаю, що це має побачити кожен. Коли діти самі роблять досліди, відчувають все на собі – це зовсім інший ефект».  

Нагадаємо,  проект «Наукові візити до Харкова» було започатковано у лютому 2018 року. Мета цього проекту – надати дітям з сільської місцевості доступ до освітніх ресурсів, які є у великому місті.