Школярі з Балаклійщини відвідали кращі просвітницькі заклади Харкова

10.06.2019
Школярі з Балаклійщини відвідали кращі просвітницькі заклади Харкова

Проводити літні канікули з користю – це про учнів Гусарівського НВК Балаклійського району. 18 школярів, які є призерами різноманітних конкурсів та олімпіад з фізики й математики, долучилися до проекту «Наукові візити до Харкова». Хлопці та дівчата побували у «ЛандауЦентрі» Каразінського університету та Software&Computer Museum – екскурсію дітям організував Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

Захоплююча поїздка до Харкова стала для школярів приємною винагородою за їх старання протягом навчального року. Учні Гусарівського НВК гідно представили свій заклад на всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня» та на районних олімпіадах з математики, фізики, інформатики, а також провели у школі Тиждень природничо-математичних наук. Завдяки просвітницькій екскурсії юні природознавці змогли поглибити свої знання та наживо побачити те, про що їм розповідали на уроках. Інтерактивна експозиція «ЛандауЦентру», де наочно представлені різноманітні фізичні явища, подарувала дітям неймовірні враження.    

«У «ЛандауЦентрі» все круто! Мені дуже сподобалося, - розповідає восьмикласниця Сніжана Жировкіна. – Я дізналася нове про магнітне поле, про світло, побачила котушку Тесли. Було надзвичайно цікаво!».

Учень 10 класу Артем Волобуєв поїхав на екскурсію спеціально заради того, щоб побувати в Музеї комп'ютерної техніки та програмного забезпечення. Хлопець серйозно захоплюється програмуванням і планує пов’язати з цією сферою своє життя, тож для нього історія технологій – це, можна сказати, професійний інтерес.

«Я хотів відвідати саме цей музей, щоб побачити все з самого початку: як зароджувалися та розвивалися комп’ютерні технології, які це мало основи. На уроках інформатики мені не дуже цікаво, а тут є на що подивитися – багато чого я побачив вперше», - каже школяр.

На відміну від Артема, цьогорічний випускник Гусарівського НВК Сергій Саблуков ще не визначився з майбутньою професією. Він успішно склав ЗНО і наразі вирішує, до яких вишів подавати документи. Для хлопця ця екскурсія – можливість придивитися до Каразінського університету, зважити переваги та недоліки спеціальностей, що йому цікаві.

«Моя мета – познайомитися ближче з Харковом, подивитися, куди поступати. Екскурсія дуже сподобалася, хоча у «ЛандауЦентрі» я колись був. Але то було давно, зараз він дуже змінився,  багато чого з’явилося нового, - зазначає Сергій Саблуков. – Втім, я досі не визначився, що хочу робити в майбутньому. У мене багато варіантів, найбільш вірогідний – це вчитель математики та фізики. Було б непогано працювати в школі в рідному селі або в районі».

Поїздка до Харкова напевно залишиться у пам’яті школярів як одне з найяскравіших вражень цього літа. Діти немов здійснили подорож до іншого світу – чарівного світу науки та технологій.

«Їм було дуже цікаво, всі в захваті від екскурсії! Дітям і лекції сподобалися, і те, що до всього можна торкнутися, перевірити, – каже вчитель фізики Гусарівського НВК Любов Росошик. - Для нас це гарна нагода: чимось зайняти літні години, повторити те, що ми вивчали, і щось новеньке дізнатися для себе, і в місті побувати. Це все ж таки сільські діти, не так часто вони бувають у Харкові».

Нагадаємо,  Фонд реалізує проект «Наукові візити до Харкова» з лютого 2018 року. Його учасниками стали понад півтисячі учнів сільських шкіл з різних районів області.