Школярам Валківщини вручили призи за кращі конкурсні твори

18.05.2017
Школярам Валківщини вручили призи за кращі конкурсні твори

 

У Валківській районній раді нагородили школярів-переможців творчого конкурсу, організованого Благодійним фондом соціального розвитку Харківської області. Учням, які зайняли призові місця на рівні району та у своїх навчальних закладах, було вручено пам’ятні та корисні подарунки.  

Конкурсне завдання полягало у тому, щоб написати твір на тему «Я – депутат місцевої ради». Діти мали поглянути очима депутата на своє село, місто, район і запропонувати власну програму його розвитку. Найбільш переконливою виявилася учениця Старомерчицької школи Анастасія Мартинова: її твір зайняв перше місце у Валківському районі. Дівчина зізнається, що наразі не мріє про депутатську кар’єру – відповідальність занадто висока, але брати участь у конкурсі їй було дуже цікаво.

«Мені не байдуже, що відбувається навколо, тому хотілося висловити свою думку. Ось я і вирішила написати конкурсний твір. В основному я писала про молодь, про те, що у нашому селищі нема  місць для творчого та фізичного розвитку. А можна було б організувати якісь культурні заходи, відкрити спортивні секції. Ще мене турбує проблема забруднення територій – вирішувати її мають не тільки депутати, але кожна окрема людина», - зазначає школярка.

За перемогу у конкурсі Анастасія Мартинова отримала від Фонду планшет і сертифікат, який дає перевагу при вступі до Української Академії Лідерства. Цінні подарунки вручили й іншим призерам. Учень Серпневого НВК Артем Онацькій, якому журі присудило друге місце у районі, був нагороджений смартфоном. Третє місце дісталося Анастасії Дорош, яка навчається у Високопільській школі – їй організатори конкурсу подарували зовнішній вінчестер. Також були нагороджені школярі, чиї твори стали кращими у своїх навчальних закладах.  Вони отримали від Фонду акумулятори Power Bank, навушники та флеш-накопичувачі.

«Ми провели за читанням творів більше двох тижнів. Ідеї, які виклали у своїх конкурсних роботах школярі Валківщини, дуже раціональні, доцільні, деякі з них можна хоч зараз брати і реалізовувати, - зауважує голова правління Благодійного фонду соціального розвитку Харківської області Євген Шаповал. – Впевнений, коли ці діти здобудуть вищу освіту і розпочнуть доросле життя, вони принесуть велику користь рідному Валківському району та своїй країні».

Загалом у конкурсі взяли участь учні 13 загальноосвітніх навчальних закладів Валківщини. Більшість творів написані на дуже високому рівні: школярі продемонстрували, що добре знають історію свого краю та непогано орієнтуються у питаннях місцевого самоврядування. Поставивши себе на місце депутата, старшокласники збагнули, наскільки це відповідальна та складна робота.     

«Конкурс на таку тематику в нашому районі проводиться вперше, але він дуже потрібен, бо як депутат можу сказати – працювати на такій посаді непросто. Хай те, що діти написали у творах, обов’язково здійсниться, а конкурс стане доброю традицією», - каже Наталія Осадча, заступник голови Валківської райдержадміністрації.

Представники Фонду поїхали з Валківщини не з пустими руками: їм було вручено подяку від районної адміністрації, а також запропоновано продовжити співпрацю.

Перший етап конкурсу творів на тему «Я – депутат місцевої ради» проводився серед учнів 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів п’яти районів – Близнюківського, Балаклійського, Валківського, Барвінківського та Первомайського. Участь у ньому взяли майже шістсот школярів, які представляють 72 навчальні заклади. Восени планується провести другий етап конкурсу.