Школярам з Дворічного Кута показали цікаву науку

25.03.2018
Школярам з Дворічного Кута показали цікаву науку

Триває благодійний проект Фонду «Наукові візити до Харкова». Цього разу участь у ньому взяли учні Дворічнокутянської школи Дергачівського району, які навчаються у 7-8 класах. Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області організував для дітей відвідини Музею комп’ютерної техніки та «ЛандауЦентру», де вони ознайомилися з найцікавішими досягненнями технічного прогресу і науки.

Допитливі, небайдужі, кмітливі – двадцятеро школярів з села Дворічний Кут виявилися напрочуд вдячними слухачами. У «Software&Computer Museum», де представлені різноманітні гаджети від найстаріших до надсучасних, діти ловили кожне слово екскурсовода. Дослідивши історію розвитку комп’ютерної техніки, школярі з ентузіазмом взялися фотографуватися з експонатами та грати у раритетні приставки.

«Я захоплююся технікою, полюбляю комп’ютери – малювати щось, монтувати. У Музеї комп’ютерної техніки мені дуже сподобалося, тому що я дізналася багато нового, побачила перші комп’ютери, ігрові приставки – на таких ще мої батьки грали. Я і сама спробувала – цікаво!», - розповідає восьмикласниця Марина Протасенко.

Велике враження справив на дітей і «ЛандауЦентр», в якому зібрано понад шість десятків інтерактивних експонатів. Кожен прилад демонструє якесь фізичне явище, властивість або закономірність. Цей заклад – наочний доказ того, що наука може бути цікавою. Адже всі експонати «ЛандауЦентру» не просто можна, а треба випробовувати власноруч!

«Все, що я побачив, мені до вподоби, всі експонати дуже ефектні та незвичайні. Очікування від екскурсії повністю справдилися!  Особливо мене здивували деякі оптичні ілюзії та стілець з шипами – я на ньому навіть посидів, це зовсім не боляче!», - ділиться враженнями учень 8 класу Валерій Горбатовський.

«Я люблю фізику, але мені більше подобається вивчати її на дослідах, ніж по книжках. У «ЛандауЦентрі» я дізналася багато всього нового – були експонати, які краще пояснюють деякі явища, ніж про них розповідали у школі – про напругу, про статику та інші речі. Це стало набагато зрозуміліше», - зізнається Єлизавета Лук’янова, яка також навчається у 8 класі.

Просвітницько-освітній ефект від екскурсії відзначає і вчителька Ольга Володимирівна, у супроводі якої діти приїхали до Харкова. За словами педагога, інтерактивне, компетентісне навчання – це те, що має практикувати будь-яка сучасна школа.  

«Нова українська школа без таких дослідів взагалі неможлива – як можна провести фізику, хімію без лабораторії? У нас у сільській школі неможливо показати досліди, вчителі наші користуються віртуальною лабораторією. А можливість взяти в руки і побачити, як воно працює – це неперевершено. Тому я вважаю, неоціненне значення цього «ЛандауЦентру», - каже вчитель Дворічнокутянської школи Ольга Лук’янова. – Та й взагалі враження від екскурсії найкращі – представники Фонду нас зустріли, були до нас уважні, опікувалися нами, подаруночки вручили – це дуже приємно!».