Швидка з Канади допомагає рятувати важких пацієнтів на Близнюківщині

20.11.2017
Швидка з Канади допомагає рятувати важких пацієнтів на Близнюківщині

 

Протягом місяця до медичних закладів Харкова було госпіталізовано двох жителів Близнюківського району, життя яких знаходилося під загрозою. Оперативне й бережне транспортування пацієнтів забезпечив канадський реанімобіль, який громаді Близнюківщини передав Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області.

38-річний мешканець села Миколаївка поступив до Близнюківської районної лікарні у дуже важкому стані: він задихався і був ледь притомний, з посинілою шкірою. Медики швидко встановили, що на фоні двосторонньої пневмонії та плевриту у чоловіка розвинулася легенева недостатність. Пацієнта терміново підключили до кисневого апарату і стали проводити медичні заходи, щоб стабілізувати його стан. Коли лікарі упевнилися, що чоловік в змозі перенести далеку дорогу, його доправили на канадському реанімобілі до Харкова – тільки в обласному центрі є умови для лікування таких хворих.

«За домовленістю ми відправили його до міської лікарні № 13, бо він вже там лежав, йому дренування легенів робили. Оскільки чоловік знаходився у важкому стані та був підключений до кисню, ми мусили перевозити його у канадському реанімобілі – під час транспортування він також був на кисні. До Харкова довезли пацієнта нормально, слава богу», - розповідає Любов Добруник, заступник головного лікаря з лікувальної роботи Близнюківської ЦРЛ.

Раніше з Близнюків до Харкова було доправлено 66-річну жінку з нирковою недостатністю. Пацієнтка також поступила до районної лікарні у важкому стані та потребувала високоспеціалізованої медичної допомоги. Протягом двох днів місцеві медики стабілізували хвору і направили її до Харківського обласного центру урології та нефрології. Для перевезення лежачої пацієнтки було використано канадський спецавтомобіль, який здолав 160-кілометрову відстань максимально швидко та з мінімальними незручностями для пасажирів.

Нагадаємо, Благодійний фонд соціального розвитку Харківської області передав канадську швидку Близнюківській районній лікарні у лютому цього року. Такі ж реанімобілі отримали ще три районні лікарні Харківщини – Валківська, Первомайська і Барвінківська.